DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

VALi üNLü “ÇALIŞMALARDA öNEMLi MESAFELER KAT ETTiK”

2 ay önce
203 kez görüntülendi

VALi üNLü “ÇALIŞMALARDA öNEMLi MESAFELER KAT ETTiK”
Reklam

Giresun Valisi Enver Ünlü, Espiye’de incelemelerde bulundu.
Sel tahribatına uğrayan Espiye-Ericek köy grup yollarında yapılan bakım ve onarım, tahkimat duvarı ve menfez yapım çalışmalarını inceleyen Ünlü, yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.Vali Enver Ünlü, Espiye ilçe Kaymakamı Taner Tengir,Belediye Başkanı Mustafa Karadere ve diğer ilgililerden oluşan heyet ile 22 Ağustos 2020’de bölgede etkili olan sel afeti nedeniyle oluşan hasarların giderilmesi çalışmalarını yerinde inceledi.Espiye Ericek grup yolunda çalışma bölgelerinde incelemelerde bulunan Vali Ünlü,Espiye ilçesine gerçekleştirdiği ziyarete İlçe Özel İdare Şantiye Şefliğinde Espiye İlçe Kaymakamı Taner Tengir’den bilgi aldı.
Espiye Özel İdare Salonunda Vali Enver Ünlü Başkanlığında Espiye Kaymakamı Taner Tengir,Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Karayolları 10.Bölge Müdürü Mehmet Aşık,Giresun Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Karaca, Özel İdare Yol Şube Müdürü Mesut Yıldırım,İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Abdioğlu ve ilgili birim sorumlularının katılımıyla, 2 yıl önce 22 Ağustos’ta yaşanan sel afetinden etkilenen bölgelerde yapılan çalışmalarla ilgili bir durum değerlendirme toplantısı yapıldı.
VALİ ÜNLÜ “ÇALIŞMALARDA ÖNEMLİ MESAFELER KAT ETTİK”
Vali Ünlü, toplantıda yaptığı konuşmada “Giresun ilimizde geçtiğimiz yıl büyük bir afet yaşadık. Bu afetin yaralarının sarılması için acil ve öncelikli konularda başlatılan çalışmalarda önemli mesafeler kat ettik. Afetin izlerinin tamamen silinmesi için yapılan çalışmalar devam ederken, afet döneminden sonra, özellikle bu yıl aralıksız devam eden yağmurlar nedeniyle çalışmalarımız güçlükle yürütülmektedir. Çok şükür yavaş yavaş bütün bölgelerimiz normale dönmeye başladı. Bizde de çok şükür bu Ağustos ayındaki şiddetli yağışlardan ilimiz genelinde bir sıkıntı yaşanmadı. Buradaki kuruluşlarımızın aldığı etkili tedbirler ve gösterdikleri hassasiyet bu konuda etkili oldu. Bu hususta ben yöneticilerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bir de kış gelmeden almamız gereken tedbirler var. Bu nedenle hep beraber bugün ve ilerleyen günlerde hep birlikte sahaya çıkacağız, sürekli sahalarda olacağız ve eksiklerimizi göreceğiz. Bu alanda görmemiz gereken yolları yerinde göreceğiz, kış gelmeden ana arterleri, ana yolları ve işlerin büyük bölümünü bitiririz diye ümit ediyoruz. Önümüzdeki yıla herhalde daha çok ince işler ve ufak tefek çalışmaları yapacağız diye düşünüyoruz” dedi.(AHMET TURAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık