DOLAR: 17.9 TL
EURO: 18.4 TL

VAAZ BECERİSİNİ GELİŞTİRME KURSU SONA ERDİ

4 yıl önce
503 kez görüntülendi

VAAZ BECERİSİNİ GELİŞTİRME KURSU SONA ERDİ
Reklam

Espiye Müftülüğü’nce düzenlenen Vaaz Becerisi Geliştirme Kursu’nun sona erdiği belirtildi.

İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın merkezi vaaz ve ezan sistemine aşamalı olarak son verilip tüm din görevlilerinin kendi camilerinde vaaz vermesi projesi kapsamında, ilçede din görevlilerine yönelik düzenlenen Vaaz Becerisi Geliştirme Kursu’nun sona erdiğini söyledi.
İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, kurslarda din görevlilerine İslam’da vaaz ve hitabetin önemi, Yetişkin Din Eğitimi, vaaz hazırlama ve sunmada temel ilkeler, vaazlarda Kur’an-ı Kerim’den ve meallerden yararlanma esasları, vaazlarda hadislerden ve hadis Kaynaklarından yararlanma esasları gibi konularda dersler verildiğini kaydetti.
Kursta derslerin Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral tarafından verildiğini ve kursun çok faydalı geçtiğini belirten Müftü Yavuz Koçak, 3 hafta süren ve 19 din görevlisinin katıldığı kurs sonunda başarılı olan din görevlilerine kursa katılım belgesi verildiğini belirtti.
Kurs sonu kursa katılanlara Diyanet Sen Espiye ilçe temsilciliği tarafından topluca Mavi Yeşil ‘de öğle yemeği verildi. Yemeğe Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, Müftü Yavuz Koçak ve kursa iştirak eden din görevlileri katıldı.(FİKRET BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık