DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

ŞEHiT VE GAZi AiLELERi ÇANAKKALE’Yi GEZDiLER

6 ay önce
253 kez görüntülendi

ŞEHiT VE GAZi AiLELERi ÇANAKKALE’Yi GEZDiLER
Reklam

Espiye Kaymakamlığı ile Espiye Belediyesi’nce düzenlenen gezide,Çanakkale Şehitlikler, cepheler, Arıburnu, Conkbayırı, şehitlik anıtı,Çanakkale müzesi ile Bursa’nın camileri ile tarihi yerleri gezildi.
Espiye ilçe Kaymakamı Taner Tengir,Çanakkale’de bir destanın yazıldığını ifade ederek, herkesin Çanakkale’yi gezerek tarihte nelerin yaşandığını öğrenmesi gerektiğini söyledi. Kaymakam Taner Tengir,devletin her zaman şehit ve gazi ailelerinin yanlarında olduğunu kaydetti.
Espiye belediye Başkanı Mustafa Karadere, Çanakkale ve Bursa gezilerini önemsediklerine vurgu yaparak “Şehit ailelerimizi ve Gazilerimizi Çanakkale gönderdik. Bu vatanı bize emanet eden,tarihimize destan yazan, tarihimize bu zaferi kazıyan o şehitlerimizin ve gazilerimizin mücadele ettiği kutsal yerleri inşallah göreceksiniz.Bu vatan kolay kazanılmamış, bu vatanın kıymetini hep beraber bilelim.İnşallah kıyamete kadar milletimizi yaşatalım. Sizlere kazasız belasız gidip gelmeyi temenni ederek hayırlı yolculuklar diliyorum” diye konuştu.
Geziye katılan Şehit ve gazi aileleri, kendileri için düzenlenen geziden duydukları memnuniyeti dile getirerek,gezinin düzenlenmesine emeği geçenlere teşekkür ettiler.(F.BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık