DOLAR: 17.9 TL
EURO: 18.5 TL

ŞEHİT CANTÜRK’ÜN İSMİ ÜST GEÇİTTE YAŞATILACAK

4 yıl önce
723 kez görüntülendi

ŞEHİT CANTÜRK’ÜN İSMİ ÜST GEÇİTTE YAŞATILACAK
Reklam

Diyarbakır’ın Hani İlçesi’nde 12.O4 2016 yılında PKK’lı teröristlerin İlçe Jandarma Komutanlığı’na bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan Espiyeli Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk’ün ismi üst geçide verildi.

Espiye Belediye Meclisi tarafından gerçekleştirilen toplantıda Şehit Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk’ün ismi üst geçide verildi.
Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Diyarbakır’ın Hani İlçesi’nde 12.O4 2016 yılında PKK’lı teröristlerin İlçe Jandarma Komutanlığı’na bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan Espiyeli Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk’ün ismi Jandarma karşısı ,Terminal çıkışında bulunan üst geçide verildiğini söyledi.
Ahrete göç eden tüm şehitlere Allah’tan rahmet dilediğini belirten başkan Karadere, Ülkesi ,Bayrağı ve Vatanı için canlarını feda edan aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmak için bizde üzerimize düşen görevi yapmaya gayret ediyoruz” “dedi.
Karadeniz sahil yolu Espiye’de jandarma karşısında bulunan üst geçide oğlunun isminin verilmesinin çok mutluluk verici olduğunu kaydeden şehit babası Ali Cantürk ,Kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için.Oğlumun ismini yaşatmak isteyen Belediye Başkanı Mustafa Karadere’ye ve emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyorum.Allah razı olsun. İnşallah Şehidimizin şefaatine nail olurlar” dedi. (FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık