DOLAR: 17.9 TL
EURO: 18.5 TL

RAMAZAN BAYRAMI İDRAK EDİLDİ

1 yıl önce
254 kez görüntülendi

RAMAZAN BAYRAMI İDRAK EDİLDİ
Reklam

Espiye ilçesinde Ramazan Bayramı merkez ve köylerdeki tüm camilerde covit 19 tedbirlerine uyularak eda edildi.
Korona virüs salgını ile mücadele salgını gölgesinde Ramazan Bayramı namazı sosyal mesafe ve maske kuralları ile kılındı.Vatandaşlar kendi evlerinden getirdikleri seccadeler ile sosyal mesafeli saf tutarak, Ramazan Bayramı namazını kıldı.
Bayram namazı sonrasında hutbelerden Mescid-i Aksa ile ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu. Daha sonra vatandaşlar mesafe kurallarına uyararak evlerine dağıldı.
Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, Ramazan bayramı öncesi Mescidi Aksa camiinde sohbet etti.Müftü Koçak yaptığı vaazda, kardeşliğin, dostluğun, barışın, birlik ve beraberliğin en üst düzeye ulaştığı bir Ramazan ayını daha geride bırakarak, bayrama huzur ve sükunet içerisinde ulaşmanın sevincini, coşkusunu ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Ülkenin hassas bir dönemden geçtiğini kaydeden KOÇAK, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.Bayramların dayanışma ruhunu pekiştirdiğini belirten KOÇAK, “Bulunduğumuz coğrafyada yaşayan toplumların ve ülkelerin hassas bir dönemden geçiyor. Son yıllarda, ülkemizin birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç duyduğu bu kritik dönemde, böyle özel ve güzel günler, milli birlik ve beraberliğimizi, dayanışma ruhumuzu pekiştirecek, dirliğimize, birliğimize, vatanımıza, milletimize ve bayrağımıza daha sıkı sarılmamıza vesile olacaktır. Bu nedenle böyle mübarek ve toplumsal kaynaşmanın sağlandığı özel günleri küskünlükleri ve kırgınlıkları bir kenara bırakacak, sevgi ve hoşgörü anlayışına sığınacak bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz” dedi.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık