DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

MüFTü GüLBE GöREViNE BAŞLADI

5 ay önce
351 kez görüntülendi

MüFTü GüLBE GöREViNE BAŞLADI
Reklam

Espiye İlçe Müftüsü Osman Gülbe görevine başladı. Beş aydır boş bulunan Espiye Müftülüğü’ne atanan Osman Gülbe 01.07.2022 Cuma günü ilçeye gelerek yeni görevine başladı.
3 yıldır Çanakçı ilçe Müftülüğü görevini yürüten ve 01.06.2022 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı İlçe Müftüleri Kararnamesiyle Espiye ilçe Müftülüğüne atanan Müftü Osman Gülbe, yeni görev yerinin hayırlı hizmetlere vesile olması temennisinde bulundu.
Aslen Mersin’in Mut ilçesinden olan Müftü Osman Gülbe, müftülük olarak ilçeye hizmet etmek için ellerinden gelen bütün gayreti göstereceklerini, güzel bir ilçede göreve başlamanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.
İlçedeki görev süresi boyunca dini, sosyal ve kültürel alandaki hizmetleri daire amirleri, kamu kurum müdürleri , sivil toplum kuruluşları ve personelimizle beraber ilçeye hizmet etmek için el birliği ile çalışacaklarını belirten Müftü Osman Gülbe, “Espiye güzel bir ilçe, halkımız da çok cana yakın, inşallah buradaki hizmetleri el birliği ile yapacağımıza inanıyorum. İlçemizin ve bölgemizin manevi hayatına katkı sunmak özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı bir şekilde yetişmeleri için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Yeni görev yerimizin hem bize hem de Espiye’mize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Espiye İlçe Müftüsü Osman GÜLBE’yi tanıyalım:
Osman Gülbe 1982 yılında Mersin’in Mut ilçesi Yapıntı Köyü’nde doğdu.İlkokulu kendi köyünde okudu.Konya/Merkez Fatih Kur’an Kursu’nda hafızlığını tamamladı. İmam Hatip Lisesi’ni Karaman’da 2002 yılında birincilikle tamamladı.
2006 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden derece ile mezun oldu. Memuriyete 2004 yılında, Konya İli Taşkent İlçesi Balcılar kasabasında İmam- Hatip olarak başladı. 2006-2009 yılları arasında S.Ü. İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Tefsir Ana Bilim Dalı’nda “Kuran’ı Kerim’de Düşünmeye Yönelik Kavramlar” konulu tezi ile yüksek lisansını tamamladı.
2007- 2011 yılları arasında Karaman/Merkez Sanayi Camii’nde imam hatip olarak görev yaptı. Askerlik görevini 2009 yılında kısa dönem olarak yaptı. 2011 yılında Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi’ne kursiyer olarak atandı ve 2014 yılında mezun oldu.
Aynı yıl Bolu İli Gerede İlçe’sine vaiz olarak atandı. 10.01.2015 tarihinde Adıyaman Samsat’a ilçe müftüsü olarak atandı. 10.06.2015 tarihinde Hollanda/Zaandam HDV Sultan Ahmet Camii’nde yurtdışı görevine basladi. Hollanda Diyanet Vakfı 19.dönem yönetim kurulunda görev aldı. 31.08.2019 tarihinde yurtdışı görevini tamamlayıp yurtiçi görevine döndü. 3 yıl Giresun/Çanakçı İlçe müftüsü olarak görev yapan Müftü Osman Gülbe 01.07.2022 tarihinde Espiye ilçesindeki görevine başladı.
Evli ve üç çocuk babası olan Osman Gülbe orta seviyede Arapça,İngilizce ve Hollandaca bilmektedir.
Yayımlanmış Makaleleri:
•Kur’an-ı Kerim’de Tefekkür Kavramı, Dini İhtisas Dergisi, Konya, 2013.
•Kur’an-ı Kerim’de Düşünmeye Çağıran Ayetler Bağlamında Tezekkür ve
Tedebbür Kavramları, Dini İhtisas Dergisi Kur’an Özel sayısı, Konya,20-
Espiye İlçe Müftüsü Osman Gülbe’ye yeni görevinde başarılar diliyoruz.(F.BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık