DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

MESCiD-i AKSA 4-6 YAŞ KURSU AÇILDI

2 ay önce
222 kez görüntülendi

MESCiD-i AKSA 4-6 YAŞ KURSU AÇILDI
Reklam

Espiye ilçe müftülüğüne bağlı Mescidi Aksa camiinde 4-6 yaş Kuran kursları düzenlenen törenle eğitim öğretime başladı.
Espiye ilçe Müftülüğü tarafından Mescidi Aksa Cami bünyesinde 4 derslikli 70 öğrencinin eğitim gördüğü 4-6 yaş Kur’an Kursu düzenlenen törenle hizmete açıldı.Kurs öğreticisi Emine Merke’in sunduğu programda minik öğrenci Ömer Yağız Karadeniz Kur’an-ı kerim okudu. Espiye Belediyesi öğrencilere su matarası dağıttı. Minik öğrenciler kaymakam ve başkana çiçek takdim ettiler.
Programda ilçe Müftüsü Osman Gülbe ve ilçe Kaymakamı Taner Tengir birer konuşma yaptı.
İlçe Kaymakamı Taner Tengir, “Geleceğimizin teminatı olan bizim en büyük mutluluk kaynağımız çocuklarımızdır. Onların iyi yetişmesi devletimizin görevi olduğu kadar biz ana babaların da görevidir. Ana baba olmak sadece çocukların karınlarını doyurmak değildir.Karınlarını doyurduğumuz çocukların gönül dünyalarını, akıl dünyalarını da doyurmalıyız. Ana babalar olarak evlatlarımızı geleceğe hazırlarken dini,milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmesi çok önemlidir” şeklinde konuştu.Tengir, kursların hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek minik öğrencilere başarılar diledi.
“Evlatlarınız emin ellerde, gözünüz arkada kalmasın” diyen ilçe Müftüsü Gülbe,”Gençlerimizin ve bayanlarımızın böyle kurslara yoğun ilgi göstermesi bizleri mutlu ediyor.Kurslarımızda hem Kur’an-ı Kerim eğitimi hem de temel dini bilgiler eğitimi verilmektedir. Kurslara katılan öğrencilere kurslarımızın faydalı olmasını diliyorum.Kurslarımızda büyük katkısı olan kaymakamımıza, belediyemize, eğitim ve öğretim veren görevlilerimize, Müftülüğümüzü tercihlerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.Müftü Gülbe, 4 yaşından itibaren çocuk, genç, yaşlı tüm vatandaşları kurslara beklediklerini kaydetti.
2022-2023 Eğitim öğretim sezonu 4-6 yaş Kur’an kursları açılış törenine, İlçe Kaymakamı Taner Tengir, Belediye Başkanı Mustafa Karadere, İlçe Müftüsü Osman Gülbe, Kuran Kursu öğreticileri, din görevlileri ile veliler katıldı.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık