DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.7 TL

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI YIL SONU SERGiSi

3 ay önce
277 kez görüntülendi

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI YIL SONU SERGiSi
Reklam

Hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla bu yıl ikincisi yapılan Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlamaları itibarıyla başladı. Hafta kapsamında ilçemizde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce kutlama etkinlikleri, yıl sonu sergi açılışları düzenlendi.
Türkiye genelinde bu yıl ikincisi düzenlenen, “Her zaman, Her yerde, Herkes için eğitim” sloganıyla gerçekleştirilen “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” ilçemizde renkli görüntülere sahne oldu.Hükümet Konağı Meydanında düzenlenen “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri çerçevesinde hazırlanan el sanatları kursları yıl sonu sergisine; Espiye Kaymakamı Taner Tengir,Belediye Başkan Vekili Mehmet Kırca,İlçe Jandarma komutanı Üsteğmen Barış Doğan,Emniyet Müdür V.Birkan Erden ,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Karakayalı, protokol üyeleri, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurs eğiticileri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.
Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Espiye Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Melike Ünver açılış konuşmasında,”Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri kapsamında oluşturduğumuz sergi ve tanıtım Programımızın açılış törenine hoş geldiniz.Geçen yıl ilkini kutladığımız Hayat Boyu öğrenme haftası etkinlikleri, hayat boyu öğrenmenin yaygınlaşması, tanınırlığının arttırılması ve daha büyük kitlelere ulaşabilmesi amacıyla,genel müdürlüğümüz tarafından karar altına alınmış ve Haziran ayının ilk haftası olarak kutlanmaya başlanmıştır.Bilindiği üzere Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri her eğitim ve öğretim yılı sonunda yıl boyunca kursiyerler tarafından üretilen ürünlerden oluşan bir sergi yapmaktaydı. Ancak sergilenme olasılığı olmayan eğitimlerimizin tanıtımı bu nedenle yeterli olmamaktaydı. İşte tamda bu yüzden Hayat boyu öğrenme haftası aynı zamanda bu amaca da hizmet etmektedir.Etkinliğimizde geleneksel sergimiz, çeşitli alanlarda öğrenme etkinliklerimiz, tanıtımlarımız ve atölye çalışmalarımız oldu. Bu etkinlik sürecinde, bize ayrıca 4 okulumuzda eşlik ediyorlar. Her eğitim kademesinde katılım olması amacıyla yaptığımız planlama ile, Hasan Ali Yücel İlk Okulu, Şehit Sezgin Burak Cantürk Orta Okulu, 75.yıl Çok Programlı Anadolu lisesi, Şehit cengiz Sarıbaş mesleki ve teknik Anadolu lisesi, bizimle birlikte olacaklardır. Katkılarından dolayı okullarımıza teşekkür ediyorum.Müsaadenizle Sizlere 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı boyunca yaptığımız çalışmalarda kısaca bilgi vermek isterim. Müdürlüğümüz eylül ayından itibaren mesleki ve teknik 96, sosyal ve kültürel 252 kurs açarak, toplamda 348 kurs açarak, 1760 erkek, 3331 kadın olmak üzere 5091 vatandaşımıza eğitim hizmeti sunduk. İlçe nüfusuna oranladığımızda ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın yüzde 13,75 i nin müdürlüğümüzce verilen eğitimlerden faydalandığı görülmektedir.Genel müdürlüğümüzün ülke genelinde başlattığı hedef 10 milyon kursiyer kampanyası kapsamında ilimiz ve ilçelerimiz nüfusa oranla ülke ortalamasının çok çok üzerine çıkmıştır. Sayın Kaymakamım, Değerli misafirler, eğitimli, ulusal değerlerine sahip çıkan, düşünen, üreten, çalışan ve ekonomisi güçlü bir Türkiye yaratmak ve gelecek kuşaklarımıza güzel bir gelecek bırakmak için topyekün çalışmak üretmek ve eğitimli olmak zorunda olduğumuz bilinciyle biz el birliği ile çalışıyoruz. Ülkemizin kurucusu, önderimiz Büyük Atatürk’ün dediği gibi, vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır. Bizde halk eğitimi merkezi müdürlüğü olarak, Atamızın açtığı aydınlık yolda, bu amaca hizmet etmek, ulusal tüm değerlerimizi korumak geliştirmek ve gelecek kuşaklara aktarmak için buradayız.Her yerde, her zaman herkese eğitim ilkemiz ile çalışmakta ve yol almaktayız.
Bu yolda aynı amaçla hareket eden yol arkadaşlarım olan müdür yardımcılarıma, öğretmen ve usta öğretici arkadaşlarıma, yardımcı hizmet elemanı arkadaşlarıma, desteklerini ve imkanlarını her zaman bizimle paylaşan okul ve kurum müdürlerimize, karşılıklı güven ve dayanışmayla çalışmaktan gurur duyduğum başta ilçe milli eğitim müdürümüz ve şube müdürlerimize,hiç çekinmeden her zorda kaldığımızda kapısını çalabildiğim Belediye Başkanımıza ve her zaman yanımızda olduğunu bildiğimiz sayın kaymakamımıza Halk eğitimi Merkezi Müdürlüğümüz ve şahsım adına bir kez daha teşekkür eder, saygılar sunarım” dedi.(Ahmet TURAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık