DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

HAFIZLARA İCAZET TÖRENİ

4 yıl önce
473 kez görüntülendi

HAFIZLARA İCAZET TÖRENİ
Reklam

Giresun İl Müftülüğü tarafından düzenlenen 129 Hafıza Taç Giyme ve İcazet Töreni yapıldı.

19 Eylül Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen etkinlik Hafız öğrencilerin Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Hafız öğrencilerin salona girişinin ardından bir konuşma yapan Vali Harun Sarıfakıoğulları, düzenlenen Taç Giyme ve İcazet Töreni ile Kur’an kurslarından mezun olarak hafız olmaya hak kazanan 129 Kur’an Kursu öğrencisinin hafızlık kervanına katıldığını ifade ederek hafızların ömür boyu Kur’an-ı Kerim’e hizmet etmelerini Yüce Mevla’dan niyaz ettiğini belirtti.

Hafız öğrenciler tarafından Kuran tilaveti okunduktan sonra öğrenciler hazırladıkları gösterileri sergilediler.
Ardından tören Mehteran ekibinin sunduğu gösteri ve yılın hafızının anne ve babasına çiçek takdimi ve hafızlara hediye verilmesi ile devam etti.
Espiye ilçe Müftülüğüne bağlı Kız ve Erkek Kuran Kursunda öğrenim gören 4 kız 4 erkek olmak üzere 8 hafız da Taç giyerek, İcazet aldı.
Öğrencilere Espiye belediye Başkanı Mustafa Karadere ve ilçe Müftüsü Yavuz Koçak tarafından çeşitli hediyeler verildi.Vali Harun Sarıfakıoğuları ve eşleri Aliye Serpil Sarıfakıoğulları, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Giresun il Müftüsü Muhittin Oral, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, AK Parti İl Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu ve diğer protokol tarafından hafızlık icazetinde emeği geçen hoca ve öğreticilere plaket takdim edildi.Program Nuri Genç Hoca’nın yaptığı dua ile sona erdi. (F.BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık