DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

ESPİYE’DE ORTAK SİVİL SAVUNMA TATBİKATI

4 yıl önce
783 kez görüntülendi

ESPİYE’DE ORTAK SİVİL SAVUNMA TATBİKATI
Reklam

Sivil Savunma Haftası münasebetiyle Espiye Anadolu Lisesi ve 75. Yıl ÇPAL tarafından ortak etkinlik yapıldı. Bu okullarımızda Sivil Savunma konusunda Eğitici Memiş TORUN rehberliğinde Okul Tahliye Tatbikatı yapılarak öğrenciler bilgilendirildi.

Espiye belediyesi İtfaiye amirliği ekibinden bir grup personel okula geldi. Etkinlikte Okulların Müdürleri Ekrem CEBECİ ve Deniz ALDEMİRile müdür yardımcıları ve öğretmenlerde hazır bulundu.
Espiye Anadolu Lisesi ve 75. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesinde de Sivil Savunma tatbikatı sırasında öğrencilerin bir olağan üstü durum karşısında okulu nasıl boşaltacakları gösterilip tatbiki olarak uygulandı.
Tatbikat esnasında binada kalan çıkamayan ve yaralananların kurtarılması Espiye Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından başarılı şekilde gerçekleştirildi. Ayrıca Yangın söndürme teknikleri öğrencilere ve personellere uygulamalı olarak anlatıldı. Okullarında gerçekleşen bu tatbikat öğrenciler arasında heyecan yarattı. Öğrenciler gün nedeniyle bilgi sahibi oldular. Anadolu Lisesi Okulların Müdürü Ekrem CEBECİ ve ÇPL Müdürü Deniz ALDEMİR eğitim dolayısıyla Memiş TORUN’a, Sivil Savunma Uzmanına ve Espiye Belediyesi İtfaiye Ekibi Personellerine teşekkür ettiler.(FİKRET BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık