DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

ERZURUM,“TÜRKİYE’DE GÜNEŞ DOĞACAK”

4 yıl önce
700 kez görüntülendi

ERZURUM,“TÜRKİYE’DE GÜNEŞ DOĞACAK”
Reklam

27. Dönem Milletvekili adayları Dr. Orhan Erzurum ve Ünzile Yüksel Espiye İlçesinde düzenlediği mitingte AKP’nin Giresun için vaatlerinin sözden öteye geçmediğini söylediler.

Dr. Orhan Erzurum Espiye Ulu Cami önünde ki meydanda Espiyeli vatandaşlara seslenerek “Seçim döneminin başladığı günden bu yana, vatandaşlarımızla bir araya geldik ve kendilerinden destek istedik. Cumhurbaşkanı adayımız Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e, şahsıma ve Milletvekili adayı arkadaşlarıma gösterilen ilgiden ve halkımızın gösterdiği teveccühten anladık ki halkımız artık değişim istiyor. Pazar günü yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanı adayımız Meral Akşener en yüksek oy alacak, partimiz Giresun’dan mutlaka Milletvekilleri çıkaracaktır” şeklinde konuştu.

“HALKIMIZIN EVLERİ YIKILIRKEN NEDEN SESSİZ KALDINIZ?”
“Seçim gezilerimizde sıkça karşılaştığımız soruların başında “Yayla evleri” sorunu gelmektedir. Halkımız bu konuda çok tedirgin, iktidar partisi mensuplarının söylemlerine inanmamaktadır. Özellikle son günlerde AKP Milletvekillerinin “İmar barışı” ile yayla evlerinin yıkılmayacağını ifade etmektedirler” diyen Dr. Orhan Erzurum şunlara yer verdi; “Şimdi ben buradan kendilerine soruyorum. 2015 yılında yapılan Genel seçimlerde ilk olarak bizler bu konuyu gündeme getirmiş, yayla evlerinin iktidar tarafından yıkılacağını ifade etmiştik. Kendileri çıkıp bizlerin söylemlerini yalanlamış, bu evlerin yıkılmasının söz konusu olmadığını ifade edip halka söz vermişlerdi. Ancak geçen süre zarfında, birçok yaylamızda Jandarma eşliğinde, devletin iş makineleriyle halkımızın yayla evleri yıkılarak birçok aile mağdur edilmiştir.
Şimdi yine bir seçim döneminde çıkıyorlar evlerin yıkılmayacağını ifade ediyorlar. Buradan soruyorum, sizler mecliste sıcak odalarınızda otururken, jandarma eşliğinde halkımızın evleri yıkılırken neden sessiz kaldınız? Neden bu iş makinelerinin önünde durup “Biz bu halka söz verdik, bu evler yıkılmayacak” demediniz?”
“HİZMET YOK RESİMLERİ VAR!”
Tam 16 yıldır Türkiye’de iktidar partisi olan AKP’nin Giresun’da seçim kampanyasını hayretlerle izlediklerini belirten Dr. Orhan Erzurum, “Giresun’un her yerini kendi resimleriyle donatmışlar, çünkü reklamlarını yapacakları, afişlerde sergileyecekleri bir tane hizmetleri yok. Şuanda Milletvekili adaylarının iki tanesi mevcut milletvekilidir. Halkımız kendilerine ne yaptınız diye soruyor. Cevap veremiyorlar. Ben sizlere ne yaptıklarını ifade edeyim. Çay ocağı açılışı yaptılar!” ifadelerine yer verdi.
“VAADLERİ HEP SÖZDEN ÖTEYE GEÇMEDİ”
Dr. Orhan Erzurum açıklamasını şöyle sürdürdü; “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, Giresun’da düzenlemiş olduğu mitingde halkımıza söz verdi. Giresun’da fındık 15 TL olacak dedi. Bunun ardından İktidar Milletvekillerine Batlama vadisinde köy ziyaretlerinde bir vatandaşımız tarafından şu soru soruldu; “Muhalefet adayları fındığa 15 TL fiyat veriyor, sizin fiyatınız nedir?”
“Arkadaşlar köylümüze demiş ki; Muhalefet atıyor, nerden vereceklermiş 15 TL’yi inanmayın siz onlara”
Fındığa 15 TL değeri bile çok gören insanlardan fındık politikasını düzeltmesi, bu üreticinin haklarına sahip çıkması asla beklenemez.
Çıkmışlar Giresun Dereli yolunda yaptıkları 1KM sadece 1KM’lik asfaltın reklamını yapıyorlar. Ancak bu yol yıllardır neden yapılmıyor, kaç yıl önce bitmesi gereken yol neden bitmedi bunun hesabını veremiyorlar” dedi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık