DOLAR: 18.5 TL
EURO: 18.1 TL

DESTANIMIZ 103 YAŞINDA

4 yıl önce
3.628 kez görüntülendi

DESTANIMIZ 103 YAŞINDA
Reklam

18 Mart Şehitler Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yıl dönümünde şehitler Espiye’de anıldı.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün 103.yıl dönümü olması nedeniyle Espiye ilçesinde program düzenlendi.
Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve günün anlam ve önemine belirten konuşma yapıldı.
Şehitlerin mezarları ziyaret edilerek dua edildi. Şehit ve Gazi ailelerine yemek ikram edildi.
Anma töreni, Espiye Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda devam etti.

Okul girişinde İHL Müdürlüğü tarafından günün anısına Yavan Üzüm Hoşafı ve Yavan Ekmek ikram edildi.Okul salonunda resim sergisi açıldı.
Törende Saygı duruşu, İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Espiye Anadolu İHL Sosyal Bilgiler Öğretmeni Çoşkun Kandemir yaptı.
Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu Tiyatral Şiir dinletisi ve Türküler (Çanakkale’nin Çocukları) oyunu büyük ilgi gördü.
Kompozisyon yarışmasında dereceye giren 1.Espiye ADİHL öğrencisi Merve Demirci, 2. Espiye YEADL öğrencisi Büşra Göçmez 3. Espiye ADL öğrencisi Esra Kılıç ‘a ödülleri verildi.
Programa İlçe Kaymakamı Yusuf Akın, Belediye Başkanı Mustafa Karadere, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erden Aktaş, Emniyet Müdürü A.Osman Hal, daire amirleri, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ile öğrenciler katıldılar.
Espiye Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Turan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programının 21.03 2018 Çarşamba günü saat 19.00 da İHL konferans salonunda ve 22.03 2018 Perşembe günü saat 19.00 da Soğukpınar beldesi İlköğretim Okulu salonunda halka açık olarak tekrar edileceğini, herkesin davetli olduğunu söyledi.(FİKRET BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık