DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.9 TL

DERiN DENiZ DEŞARJI DEVREYE GiRDi

9 ay önce
226 kez görüntülendi

DERiN DENiZ DEŞARJI DEVREYE GiRDi
Reklam

Espiye Derin Deniz Deşarjı ve Ön Arıtma Tesisi hizmete açıldı. Espiye Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Derin Deniz Deşarjı ve Ön Arıtma Tesisi hizmete girdi.
Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Adabük Mahallesi’nde 2020 yılında yapımına başlanan Espiye Derin Deniz Deşarjı ve Ön Arıtma Tesisinde çalışmaların tamamlanarak hizmete girdiğini söyledi.
Sistem tam kapasite çalışmakta olup, saatte ortalama 180m³ arıtılmış atık su Karadeniz’e deşarj edildiğini belirten Karadere, Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini, önlemek devletin ve vatandaşların ödevidir anlayışından hareketle ilçemiz halkına vazifemizi yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.
Denizlerin daha temiz olması açısında büyük önem taşıyan tesisin ilçeye kazandırılmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Derin Deniz Deşarjı ve Ön Arıtma Tesisinin ilçeye hayırlı olmasını diledi.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık