DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

BEBEK DOSTU HASTANE

7 ay önce
231 kez görüntülendi

BEBEK DOSTU HASTANE
Reklam

Espiye Devlet Hastanesi “Bebek Dostu Hastane Değerlendirme Komisyonu” tarafından “Bebek Dostu Hastane” ünvanı aldı.
Sağlık Bakanlığınca 1991 yılından bu yana UNICEF işbirliğinde “AnneSütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları” programı yürütülmektedir.
Bu program çerçevesinde gebelik döneminden başlanarak annelere “İlk 6 ay sadece anne sütü, sonrasında da uygun tamamlayıcı beslenme ile beraber 2 yaş ve ötesine kadar bebeğini emzirmesi” öğütlenmektedir.
Gebeliklerinden itibaren anne adaylarını anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendiren, doğumdan hemen sonra annelere bebeklerini nasıl emzirecekleri konusunda yardımcı olan ve gerekli danışmanlık hizmetini verebilecek donanıma sahip hastanelerimiz “Bebek Dostu Hastane” unvanı almaktadır.
Bu kapsamda;Espiye Devlet Hastanesi Bebek Dostu Hastane Değerlendirme Komisyonu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda başarılı uygulamalarından dolayı Bebek Dostu Hastane ünvanı almaya hak kazandı.
Giresun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut tarafından Espiye Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Temel Kayan, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Selma Akın, Eğitim Hemşiresi Yurdagül Bodur ve Emzirme Danışmanı olarak görev yapan Ebe Elif Ergün Asya’dan oluşan heyete Bebek Dostu Hastane Plaketi takdim verildi.
Sağlık İl Müdürlüğünde düzenlenen Plaket törenine, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ünal Özek, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birimi Sorumlusu Dr. Arife Yıldırım ve Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birimi personeli Ebe Meltem Çöpür katıldı.(HATUN GÖKÇE)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık