DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.3 TL

ADL’DEN “KUDÜS SORUMLULUĞUMUZ” KONULU KONFERANS

4 yıl önce
711 kez görüntülendi

ADL’DEN “KUDÜS SORUMLULUĞUMUZ” KONULU KONFERANS
Reklam

Espiye Anadolu Lisesi’nde” Kudüs sorumluluğumuz” konulu konferans düzenlendi.

Raflardan indirdikleri on yıllık, yüz yıllık, belki de 500 yıllık projelerinden, planlarından bir tanesini tekrar konjonktürün müsait olduğunu düşünerek dünya kamuoyuyla paylaştığı Kudüs’ün İsraillin başkenti olması hususu ve büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma konusunda, Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere ülkemizde ve İslam dünyasında hassasiyet sahipler müminleri ayağı kaldırmıştır. Bu konuda büyük bir farkındalık ortaya konulmuştur.
İslam Dünyası yaklaşık iki asırdır esareti yaşamaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın da öncülük ettiği Kudüs Müslümanlarındır, Kudüs İsrail’in başkenti olamaz farkındalığı dünyada büyük yankı uyandırmıştır. BM nezdinde de Kudüs’ün İsrail’in başkenti olamayacağı kararı alınmıştır.
İslam dünyasının bulunduğu bu olumsuz süreç Kudüs’ün özgürleşince sona erecektir diye inancımı paylaşmak istiyorum ve konferansa vesile olan Espiye Anadolu Lisesine ve okul müdürü Ekrem CEBECİ´ye teşekkür ediyorum” dedi.
Espiye Anadolu Lisesi Müdürü Ekrem CEBECİ ise, “Bugün Kudüs’ü konuşurken, Kudüs´ü sadece bir Filistin meselesi olarak görmek son derece yanlıştır. Kudüs, peygamberlerin tevhid mücadelesine ev sahipliği yapmış, 3 semavi dinin merkezi ve kıblesi olmuş, ismi ve çevresiyle mukaddes kılınmış bir mübarek şehirdir.
İslam´ın sembol şehirlerindendir ve Beytü´l-Makdis, Mukaddes, el-Kuds ve Kuds-i Şerif gibi adlarla da anılmıştır. Mescid-i-Aksa,Müslümanların uzun süre kıblesi olmuştur ve Hz. Süleyman tarafından yapılmış Beytu´l-Makdis´in yerinde yükselmektedir.
Kudüs Hz.Ömer in, Selahattin Eyyubinin, 1516 yılında Yavuz Sultan Selim tarafından Feth olmuş Ve 1917 yılına kadar Osmanlı himayesinde kalmıştır.
ABD’nin istediği gibi İsrail’in başkenti olamayacaktır. Kudüs tüm Müslümanlarındır. Bu konferansın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.Konferansa okul idarecileri,öğretmenler ile öğrenciler katıldılar. (FİKRET BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık