DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.9 TL

“4-6 YAŞ GRUBU KUR’AN KURSU”

4 yıl önce
345 kez görüntülendi

“4-6 YAŞ GRUBU KUR’AN KURSU”
Reklam

Espiye ilçe Müftülüğü tarafından  Çocuklara yönelik ilk defa 2 adet “4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu” açılarak çocuklara eğitim verilmeye başlandı.

İlçe Müftüsü Yavuz KOÇAK yaz Kur’an kursunda 1500 öğrenciye Kur’an eğitimi verdiklerini, yetişkinlere yönelik açılan C ve D Grubu Kur’an kursları, kız ve erkek yatılı Kur’an kurslarının yanında ilçede ilk defa 2 adet “4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu” açtıklarını ve kursların vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

İslam fıtratı üzere doğan çocuklara kişilik ve karakterlerinin oluştuğu Küçük yaşlarda din eğitiminin verilmesinin önemli olduğuna vurgu yapan Müftü KOÇAK, çocukların kişilik gelişiminin büyük bölümünün okul öncesi dönemde şekillendiğini ifade ederek amacımız çocuklarımızın dini bilgileri Kur’an kurslarımızda sahih kaynaklar ve Ehil kişiler nezaretinde vermektir.”dedi.

Espiye ilçe Müftüsü Yavuz KOÇAK yaptığı açıklamada ”Her Kur’an Kursunun Bir Yetim Kardeşi Olsun” projesiyle beraber ”Her Caminin Bir Yetim Kardeşi Olsun” ”Yetim Çocuklar” projesini başlattıkları, “Cami Çocuk, Cami Gençlik, Cami Okul” buluşmalarını ,”Gençlik Sabah Namazında Buluşuyor” programını yaptıklarını, cami gençliklerini oluşturacaklarını ifade eden Müftü KOÇAK; dini, sosyal ve kültürel daha birçok projeyi de başlatacaklarını söyledi.

“Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeniyle müftülük personeli tarafından vefat eden din görevlileri, hayır sahipleri ve aziz şehitlerimiz için okunan 80 hatmi Şerif’in duası Ulu Cami’de yapıldı. Mevlid okunarak, Kuran ziyafeti verildi. Muharrem ayı nedeniyle 2000 kişilik aşure ikramı yapıldı. “Gençlik Sabah Namazında Buluşuyor” programı yapıldı. Program sonunda cemaate ikramda bulunuldu. Kurumlar, esnaf ve okullar ziyaret edildi. (FİKRET BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık