DOLAR: 16.3 TL
EURO: 17.4 TL

15 TEMMUZ’DA YAŞANANLAR HAFIZALARDAN SİLİNMEYECEK

3 yıl önce
576 kez görüntülendi

15 TEMMUZ’DA YAŞANANLAR HAFIZALARDAN SİLİNMEYECEK
Reklam

15 Temmuz darbe girişiminin 2. yıl dönümü sebebiyle Kaymakamlık ve  Espiye Belediyesi tarafından ,Hükümet Konağı önünde program düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan anma programına Espiye Belediye Başkanı Mustafa KARADERE’nin yanı sıra, Espiye Kaymakam Vekili Hasan UĞUZ,Daire Amirleri,Siyasi Parti İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Çok sayıda vatandaşın katıldığı programda konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa KARADERE,“Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün, varlığının, birliğinin ve dirliğinin ilelebet yaşaması adına devletin büyüklüğünün devletin kudretinin önüne hiçbir güç hiçbir akıl geçmemelidir.” şeklinde konuştu.
“Devletin büyüklüğüne herkesin
el birliğiyle katkı sunması gerekir”
Konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Espiye Belediye Başkanı Mustafa KARADERE, “Bu yönüyle yaşanan ve yaşatılan talihsizliklerin önüne geçmek adına devletin büyüklüğüne her zaman, her yöneticinin ve herkesin el birliğiyle katkı sunması gerekir. Bu ülkenin kuruluş anındaki en önemli yönetim felsefesi ve unsuru, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” kavramı ancak böyle vücut bulabilir.

Ülkemizin bu ve buna benzer tehditleri yaşamaması adına hepimizin akıldan ve bilimden yana nesiller yetiştirmesi gerekir. Başı dik, alnı açık, bayrağına milletine ve devletine saygı duyan bir neslin yetişmesi için de hep birlikte elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. Bu hain darbe girişiminde hayatını kaybeden tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin önünde saygıyla eğiliyor kendilerini minnetle ve şükranla anıyorum.” şeklinde konuştu.
Soğukpınar Belde Belediye başkanı Özcan Özdemir ise konuşmasında,“Milletimiz yeryüzünde var olduğu günden beri bağımsızlık timsali olmuştur”
15 Temmuz’da yaşananların hafızalardan silinmeyerek tarihe not düşmüştür. “Bugün 2 yıl önce karşı karşıya kaldığımız hain darbe kalkışmasının yıldönümü. Bu kalkışmada canları pahasına vatanımızı savunan şehitlerimizi rahmetle şükranla anıyorum. Vatan, millet ve bayrak sevgisini her türlü değerin üzerinde tutan milletimiz varlığını, bağımsızlığını tüm tehditlere karşı fedakarca ve kahramanca mücadele ederek yeryüzünde var olduğu günden beri bağımsızlık timsali olmuştur. Türk milleti için söz konusu vatan olduğunda gözünü kırpmadan canını seve seve feda edeceğini 251 şehit vererek tüm düşmanlarımıza ve dünyaya bir kez daha gösterilmiştir.” dedi.
Program Kur’an tilaveti okunmasının ardından, Espiye Müftüsü Yavuz Koçak’ın yaptığı dua ile sona erdi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık