DOLAR: 18.6 TL
EURO: 18.3 TL

ŞEHiT KüP MEZARI BAŞINDA ANILDI

9 ay önce
198 kez görüntülendi

ŞEHiT KüP MEZARI BAŞINDA ANILDI
Reklam

Espiye ilçesinde 43 yıl önce şehit olan Kemal Küp ülküdaşları tarafından anıldı. 26 Aralık 1978 tarihinde Trabzon’da arkasından kurşunlanarak şehit düşen Espiye’li Kemal Küp ülküdaşları tarafından Espiye Bahçecik Köyünde bulunan mezarı başında dualarla anıldı.
Espiye Ülkücüleri, “Ahde vefa imandandır” diyerek Şehit Ülküdaşları Kemal Küp’ü mezarı başında andıklarını belirterek, şehit Kemal Küp ülküdaşı vefatının 43. yılında Espiye’deki Ülküdaşları olarak dualarla ve kuran okuyarak andı. Ruhu şad olsun. Ahde vefa gösterenlere selam olsun. Var olsunlar. Şehitlerimizi unutmayacağız,unutturmayacağız” dediler.
Şehidi anma etkinliğine, şehidin kardeşi Osman Küp, Giresun MHP İl başkanı Ertuğrul Gazi Konal,Eski Espiye belediye başkanı ve 12 Eylül öncesi ülkü ocakları başkanı İbrahim Önal, eski MHP ilçe başkanı Hüseyin İsmailoğlu, Eski belediye başkan yardımcısı İbrahim Yanık, eski MHP ilçe başkanı Yusuf Veziroğlu, Ömer Anaç, eski PTT Müdürü Kadir Aydın, Kaşdibi yatılı bölge okul müdürü İlyas Kemaloğlu, öğretmen Mehmet Karaman, Şehit Kemal Küp’ün o dönemdeki Ülkü ocaklarındaki arkadaşları ve ülküdaşları katıldı.
Tertip komitesi başkanı Ömer Anaç, şehidi anma etkinliğine katılanlara ve etkinliğe katkıda bulunan Menderes ve Emin Arpacık’a teşekkür etti.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık