DOLAR: 18.6 TL
EURO: 18.3 TL

MiLLi ŞAiR MEHMET AKiF ERSOY ANILDI

9 ay önce
164 kez görüntülendi

MiLLi ŞAiR MEHMET AKiF ERSOY ANILDI
Reklam

Espiye’de Mehmet Akif’i Doğru Anlamak Konferansı Düzenlendi. Espiye ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u doğru anlamak konferansı düzenlendi. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Daire Başkanı Bekir Şirin Espiye’de “Akif’i Doğru Anlamak” konulu konferans verdi.
Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un hayatından ve İstiklal Marşı’nın kabulünden bahseden Bekir Şirin “İstiklal Marşı, parçalanmış,darmadağın edilmiş, yok olmak üzere olan bir milletin yeniden doğuşunun, şahlanışının destanıdır. İstiklal Marşı; Türk milletinin verdiği ölüm kalım mücadelesini, Türk milletinin bağımsızlığa olan düşkünlüğünü, bayrak sevgisini, bağımsızlık ruhunu mukaddes değerlere bağlılığımızı ve vatanımızın güzelliğini dile getiren bir şiirdir.” diye konuştu.
Mehmet Akif Ersoy’u; İstiklal Marşı şairi, yazar, mütercim, muallim, milletvekili, milli mücadelenin fikir lideri, dava adamı olarak betimleyen Şirin, Mehmet Akif’in pek çok bilinmeyen özelliklerini ve vatanperver yönlerini, kurtuluş mücadelesinde gösterdiği muazzam tebliğini, bizi biz yapan tarihe altın harflerle yazılmış Çanakkale’de destanlaşan kahramanları ve gençliğimize nasıl bir Çanakkale ruhunu aşılamamız gerektiğini dile getirdi.
Programın sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı tarafından Daire Başkanı Bekir Şirin’e hediye takdimi yapıldı.
Şehit Murat Şahin Anadolu Lisesi salonunda gerçekleştirilen konferansa, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Daire Başkanı Bekir Şirin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı, şube müdürleri, okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık