DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.7 TL

KOViD-19 AŞI ÇADIRI KURULDU

1 yıl önce
277 kez görüntülendi

KOViD-19 AŞI ÇADIRI KURULDU
Reklam

Espiye ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılama çalışması kapsamında aşı çadırı kuruldu.Espiye ilçesinde kurulan aşı çadırında vatandaşlara randevusuz Covid-19 aşısı yapılıyor.
İlçe Sağlık Müdürlüğünce Hükümet Konağı bahçesine kurulan çadıra gelen ilçe sakinleri, sağlık ekiplerince aşılanıyor.
İlçe Sağlık Müdürü Muammer Tuğrul Yıldırım, Sağlık Bakanlığı’nın yürüttüğü aşı kampanyası çerçevesinde vatandaşlara randevusuz aşı yaptıklarını söyledi.
Hastane ve aile hekimliklerinde aşı polikliniklerinin yanı sıra vatandaşların aşıya rahat ulaşması adına Hükümet Konağı bahçesine stant kurduklarını belirten Yıldırım , “Burada hem vatandaşların randevusuz bir şekilde aşıya ulaşmalarını sağlıyoruz hem de aşıyla alakalı sorularını yanıtlıyoruz. Pazartesi ve Cuma günleri çadırda halkımıza aşı yapmaya devam edeceğiz” dedi.
İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Hükümet Konağı bahçesine kurulan mobil aşılama merkezini ziyaret eden ilçe Kaymakamı Taner Tengir ve belediye Başkanı Mustafa Karadere, İlçe Sağlık Müdürü Muammer Tuğrul Yıldırım’dan bilgi aldı.
Aşı çadırını ziyaret eden Espiye ilçe Kaymakamı Taner Tengir,Sağlıklı günlere hep birlikte ulaşmak için tüm vatandaşları aşı olmaya davet etti.
Kaymakam Tengir,18 yaş üzeri dahil toplam 28.000 vatandaşımızın aşılanacağını, birinci doz aşıda yüzde 65,ikinci doz aşıda yüzde 35,üçüncü doz aşının ise 1 Temmuz itibarı ile başlandığını,50 yaş üstü ve sağlık çalışanlarına ise üçüncü doz aşı yapımına başlandığını belirtti.
Korona virüs ile mücadelede en etkili yöntemin aşı olduğunu belirten Kaymakam Taner Tengir,”Aşı için tüm Espiye olarak kolları sıvadık, aşılama hizmetleri ilçemizde hızla devam ediyor. Hastane, Aile hekimleri ile Pazartesi ve Cuma günleri Hükümet konağı önünde kurulan çadırda aşılama devam edecek” dedi.
Aşı çadırını ziyaret eden belediye başkanı Mustafa Karadere,”Salgından korunmanın tek yolu var. Maske, mesafe, temizlik kuralına uymak ve mutlaka aşılanmak. Halkımız aşı olmaya davet ediyoruz” dedi.
Espiye’de sağlık ekibi olarak koronavirüs ile yoğun şekilde mücadele edildiğini belirten İlçe Kaymakamı Taner Tengir ve belediye başkanı Mustafa Karadere, “Fedakarlık sağlayan sağlık ekibine teşekkür ettiler.
İlçe Sağlık Müdürü Muammer Tuğrul Yıldırım, Kovid19 ile mücadelenin başından beri sağlık çalışanları ile birlikte mücadelenin içinde olan ve sağlık çalışanlarından desteklerini esirgemeyen Kaymakam Taner Tengir’e ve Belediye Başkanı Mustafa Kardere’ye teşekkür etti.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık