DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.7 TL

KAHVECi’DEN ZAM TEPKiSi

9 ay önce
220 kez görüntülendi

KAHVECi’DEN ZAM TEPKiSi
Reklam

DEVA PARTiSi iLÇE BAŞKANI,Sezai Kahveci “Damlaya damlaya koca göl zamlaya zamlaya ekonomik kriz olur” dedi.
Deva Partisi Espiye ilçe başkanı Sezai KAHVECİ unlu mamullere ve temel kullanım ihtiyaçlara gelen zamlara tepki gösterdi.
Deva Partisi Espiye ilçe başkanı Sezai KAHVECİ gelen zamlar ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;“Yapılan zamlarla halkımızın alım gücünü her geçen gün azalmaktadır. Vatandaşlarımız zamlardan dolayı ekonomik olarak zorlanmaktadır.
Zamlar artık gecesi ve gündüzü olmadan her gün sistematik olarak yapılan zamlar karşısında şaşkın ve çaresizlik içinde ne yapacaklarını şaşırmıştır. Artık mutfaklarımızda yemek değil yapılan zamlar kaynamaktadır. Bu yapılan zamların aileler için sıkıntılarına sebep olmaktadır. Aile içinde huzursuzluklar baş göstermiştir. Espiye’de insanlara Bir dokunup bin ah işittiğimiz bir dönemde yapılan zamlarla halkımız şaşkına dönmüştür. Vatandaşımız akşam dan yatıp sabaha zam ile uyanmaktadır, her gün fakirleşen bir toplum oluşmuştur.
Asgari ücret ve günlük yevmiye ile çalışan insanların her gün ard arda gelen zamlarla iyice alım gücünü ekonomik olarak yitirmişlerdir.
Almak istedikleri ihtiyaç olan ürünleri kilo işi değil gram olarak almaya başladılar.
Asgari ücretli artan gıda fiyatları karşısında yüzde 40 daha fakirleşmiştir. Devletimizi yöneten hükûmet temsilcileri mutfağa düşen yangını görmemektedir. AKP hükümetini temsil edenler herkesin evini kendi evleri gibi toz pembe görmektedir.
Her geçen fakirleşen ve alım gücü düşen insanlarımız artık ülkesinden umudunu kesmekte Bir çaresizliğin içinde boğuşmaktadır.
Bu gidişatın bir toplumun ekonomik olarak çöküşüne ve insanların fakirleşmesine sebep olmaktadır. İlerleyen süreçte yaşanabilecek bir ekonomik çöküşün telafisi olmayacaktır. İnsanların intar noktasına gelmesine sebep olmaktadır”
Kahveci, “Deva Partisi olarak ülkemizin refahını sağlayacak, ekonomik programlarımız hazır. Ülkemiz ve milletimiz için dertlerine Deva olacağız” dedi.(YGHS)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık