DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.7 TL

iLK YARDIM EĞiTiMi ALDILAR

4 ay önce
266 kez görüntülendi

iLK YARDIM EĞiTiMi ALDILAR
Reklam

Espiye belediye personeline uygulamalı ilk yardım eğitimi verildi.Kaza, yangın ve muhtemel doğal afet durumlarında ilk müdahaleyi yapabilme kabiliyeti kazandırmak için belediye personele yönelik ilk yardım eğitimi gerçekleştirildi.
Belediye salonunda Giresun İl Sağlık Müdürlüğü eğitmenleri Okan Demir,Sinan Çakır ile Espiye Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Engin Bahadır’ın koordinasyonunda belediye personellerine “Temel İlk Yardım Eğitimi” verilerek ilk yardımın önemi ve ilk yardım anında neler yapılması gerektiği uygulamalı olarak anlatıldı.İlk yardım eğitiminde,muhtemel bir müdahale gerektirecek problem karşısında neler yapılması gerektiği teorik ve uygulamalı olarak anlatıldı.
Seminerde teorik bilgilerin yanında, belediye personeline maketler üzerinde kalp masajı, suni solunum, yaralı veya hastayı taşıma teknikleri gibi konularda uygulamalar yaptırıldı.
Espiye belediye başkanı Mustafa Karadere, eğitime 13 personelin katıldığını, personellere sertifika verildiğini,Temel İlk Yardım Eğitimi’nin tüm personellerde verileceğini kaydetti.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık