DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

HEM’DEN YIL SONU SERGiSi

4 yıl önce
513 kez görüntülendi

HEM’DEN YIL SONU SERGiSi
Reklam

Espiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ilçe merkezinde yıl sonu sergisi açtı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde 2017–2018 Eğitim ve Öğretim yıl sonu sergisi düzenlenen törenle açıldı.Espiye Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü’nde öğrenim gören kursiyerlerin yıl içerisinde el emeği, göz nuru dökerek hazırladığı eserler, açılan bir karma sergi ile ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce Grand Karadere Düğün Salonunda düzenlenen yıl sonu sergi açılış törenine Espiye Kaymakamı Yusuf Akın,Belediye Başkan yardımcısı Ali Kemal Akkaya, Soğukpınar Belediye Başkanı Özcan Özdemir,Giresun Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Topcu, Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk,Şube Müdürleri Ali Dur, Adem Şahin,Giresun HEM Müdürü Harun Karabörk,Espiye Hem Müdürü Melike Ünver,Yağlıdere HEM Müdürü İlhan Bahçekapılı, Güce HEM Müdürü İbrahim Demir, Piraziz HEM Müdürü Ülkü Yücel,Daire Amirleri, Kamu Kurum Müdürleri,Okul Müdürleri,Siyasi Parti Temsilcileri, davetliler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
HEM Merkezi Müdürü Melike Ünver,” 2017–2018 Eğitim ve Öğretim yılında 363 kurs açıldığını, bu kurslara 6 bin 692 kursiyerin katıldığını belirterek,kursa katılan kursiyerlere ve açılışa katılan davetlilere teşekkür etti.
Bağımlılıkla Mücadelede 65 kurs açtıklarını, 2 bin 260 kişiye belge verdiklerini kaydeden Ünver,okuma yazma kurslarında ise, ilçenin yüzde 42 ‘sine ulaşıldığını, 76 kurs açıldığını, 34 eğitmenin görev aldığını, 596 kursiyerin okuma yazma kursuna katıldığını, kursların devam ettiğini belirtti.
HEM Müdürü Ünver, amaçlarının örgün eğitime gidememiş ve ya her hangi bir kademesinden ayrılmış vatandaşları meslek sahibi yapmak olduğunu ifade ederek, “Bize bu zamana kadar desteklerini esirgemeyen kaymakamımıza, belediye başkanımıza, ilçe Milli Eğitim Müdürüne ,okul müdürlerimize, daire amirlerimize ve ilçe halkına teşekkür ediyorum” dedi.
HEM kurslarını başarı ile bitirenlere belgeleri ilçe Kaymakam Yusuf Akın tarafından verildi. Açılışa katılan protokol ile diğer davetliler, kursiyerlerin hazırladıkları el emeği, göz nuru sergilerini gezdiler. Sunuculuğunu Çağla Yondemir’in yaptığı Sergi büyük beğeni topladı.Sergide en büyük ilgiyi ise, ısırgan otondan örülen kışlık çoraplar gördü.
Espiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Hanedan Restorant’ta Kursiyerlerine iftar yemeği verdi. Yemeğe, Espiye Kaymakamı Yusuf Akın, ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk,Şube Müdürleri Ali Dur, Adem Şahin ve kursiyerler katıldı.(S.BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık