DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

BODUR :”FINDIK 25 TL OLMALIDIR”

2 yıl önce
1.395 kez görüntülendi

BODUR :”FINDIK 25 TL OLMALIDIR”
Reklam

BODUR:”AKP FINDIK FİYATINDA OYUN OYNAMAYA BAŞLADI. BU OYUNU HEP BİRLİKTE BOZALIM” DEDİ.
CHP Espiye ilçe Başkanı Eşref Bodur,”Fındık fiyatının en az 25 TL olması gerektiğini söyledi.
CHP Espiye ilçe Başkanı Eşref Bodur,”AKP iktidarı fındıkta tekellerin lehine oyun oynama başladı. Daha önce en az 25 TL ve üzerinde satılan fındık fiyatlarını yeni sezon fındık fiyatları açıklanmadan önce düşürüldü. Rekolteyi fazla göstererek fındık fiyatlarını düşük göstererek,şimdiden kamuoyunu hazırlıyorlar” dedi.
Fındık düşmanı AKP’nin bu oyununu hep birlikte bozalım diyen Eşref Bodur,”Tarım bakanlığının açıkladığı 2020 fındık rekoltesi 670 bin tondur.Bu rekolte yüksek gösterilerek halkın elindeki fındığın yok pahasına alınarak emeğin hiçe sayılması ve birkaç büyük simsarın cebini doldurması amaçlanmaktadır. Fındık için kullanılan ilaç,gübre ve diğer giderler en az iki katına çıkmasına rağmen iktidar gerçeği göz ardı etmektedir.Bizler fındık üreticileri olarak 2020 fındık taban fiyatının en az 25 TL olmasını talep ediyoruz.Karadeniz insanının
geçim kaynağı olan fındığa gerçek hak ettiği fiyat mutlaka verilmelidir.Bu yıl taban fiyat en az 25 TL olmalıdır. Bu rakam açıklanacak rekolte ve maliyet hesapları ile daha yukarıya revize edilebilir.Fındık taban fiyatı sezondan önce, üretici fındığın dalından tutmadan açıklanmalıdır” şeklinde konuştu.(YGHS)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık