DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

BELEDiYE BiNASI VE HALI SAHA HiZMETTE

7 ay önce
266 kez görüntülendi

BELEDiYE BiNASI VE HALI SAHA HiZMETTE
Reklam

Espiye ilçesi Soğukpınar Belde belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 3 katlı belediye binası ve halı saha düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Belediye binasının açılışına, CHP yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Seyit Torun, CHP Giresun milletvekili TBMM divan üyesi Necati Tığlı,CHP il ve ilçe başkanları,CHP Espiye ilçe Başkanı Eşref Bodur,mahalle ve köy muhtarları ile belde halkı katıldı.
Belediye Yazı İşleri Müdürü Mehmet Yılmaz,beldenin kuruluşundan bugüne kadar geçen sürenin tanıtımını yaptı.Soğukpınar Ortaokul öğrencileri şiirler okudu,çeşitli halk oyunları gösterileri ilgiyle izlendi.
Açılışta, CHP yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Seyit Torun ile Soğukpınar belde belediye başkanı Mustafa Eyice birer konuşma yaparak,belediye binasının hayırlı olmasını dilediler.
Bin günde yaptığı hizmetleri dile getiren Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Mustafa Eyice, “Yapmış olduğumuz yeni hizmet binamız üç katlı, 180 m2 üzerine kurulu olup 1. Kat depo 2.kat belediye hizmet binası, meclis salonu, 3.katta misafir odası, geniş kapsamlı toplantı salonu olup, çatı altında arşiv odasıyla bin m2 çevre alanıyla Sogukpınar’a yakışır bir belediye hizmet binası ve gençlerin yaralanması için halı saha yapıldığını söyledi.
Sağukpınar Beldesinde imkânlar dâhilinde yol-su ve çevre düzenleme çalışmaların devam ettiğini ifade eden Başkan Eyice, Beldemiz yeni hizmet binasının yapımı tamamlanarak beldemizde büyük bir ihtiyaç giderilmiş oldu. Beldemizde çalışmalarımıza destek olan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
CHP yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Seyit Torun ise,belediyecilik işi zor bir iştir.Küçük yerlerde hizmet yapmak daha da zordur.CHP belediye başkanları olarak mazeret yok,çözüm odaklı olarak çok çalışacağız.Hizmetleri yerelden genele yayacağız. Belediye binası ve halı sahanın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Soğukpınar Belde belediyesi ve halı sahanın yapımında emeği geçenlere belediye tarafından teşekkür plaketi verildi.
Açılışta mahalli ve yerel sanatçılar sahne alarak çeşitli türküler seslendirdiler.(HABER: FİKRET BIYIK-FOTO: AHMET TURAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık