DOLAR: 18.0 TL
EURO: 18.3 TL

KÜRTÜN’DEN BAYRAM UYARISI

4 yıl önce
396 kez görüntülendi

KÜRTÜN’DEN BAYRAM UYARISI
Reklam

Espiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şeref Kürtün,  Kurban Bayramı tatili için uzun yola çıkacak sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Kürtün,”Her bayram olduğu gibi bu bayramda çok sayıda vatandaş, tatili memleketlerinde ya da tatil beldelerinde geçirmeyi planlıyor. Ancak böyle zamanlarda mutlu bayram tabloları; hız ihlali, hatalı sollama, yorgunluk, dikkatsizlik gibi nedenlerden meydana gelen trafik kazalarıyla birlikte hüzne dönüşüyor. Sevinciniz acıya dönüşmesin” dedi.

Tüm bunların yaşanmaması için öncelikle tüm sürücülerin trafik kurallarına harfiyen uymasının hayati önem taşıdığını vurgulayan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şeref Kürtün,
“Yollardaki araç yoğunluğu bir anda çok fazla artacak. Buna sıcak hava da eklendiğinde trafikte geçireceğimiz süre içerisindeki stres katsayısı çoğalacak. Bu yüzden yola çıkmadan önce almamız gereken tedbirleri göz ardı etmemeliyiz” dedi.
Özellikle uzun yolculuklara alışkın olmayan sürücülerin daha dikkatli olmaları gerektiğinin altını çizen Kürtün, ““Trafik yoğunluğu ile birlikte trafik kazaları da artmakta, bu kazalar sonucunda birçok vatandaşımız hayatını kaybetmekte, yaralanmakta veya hayatının geri kalan bölümünü engelli olarak sürdürmek zorunda kalmaktadır.
Uzun yola alışkın olsun veya olmasın sürücülerin 2 saatte bir, en az 15 dakikalık dinlenme molaları vermesi çok önemlidir. Bunun yanında tabi ki tüm sürücülerimizi trafik kurallarına harfiyen uymaları noktasında bir kez daha uyarıyorum” şeklinde konuştu.
Yola çıkan sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymalarını isteyen Kürtün, Vatandaşlarımıza kazasız belasız yolculuklar temenni ediyoruz. Halkımızın ve sürücülerimizin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.(FİKRET BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık