DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.7 TL

15 TEMMUZ DEMOKRASi VE MiLLi BiRLiK GüNü KUTLANDI

2 ay önce
261 kez görüntülendi

15 TEMMUZ DEMOKRASi VE MiLLi BiRLiK GüNü KUTLANDI
Reklam

Espiye ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişiminin 6. Yıldönümü nedeniyle Espiye Gençlik merkezinde tören düzenlendi.
Törende Saygı duruşu İstiklal Marşı okundu. Fotoğraf sergisi açıldı.15 Temmuz ve tüm şehitlerimizin ruhları için, ilçe müftülüğü din görevlileri tarafından Kuranı kerim okudu. Espiye ilçe Müftüsü Osman Gülbe’de okunan Kur’an-ı kerimin duasını yaptı.
Programda, ilçe Kaymakamı Taner Tengir bir konuşma yaptı. Programa katılanlara ve hazırlayanlara teşekkür eden Kaymakam Taner Tengir yaptığı konuşmada, “15 Temmuz gecesi vatanımızı, milletimizi,demokrasimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı.
Milletimiz o gece hürriyetine sahip çıkarak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokaklara çıkmış, tankların ve ağır silahların üzerine adeta şehadete koşarcasına yürümüş ve bir işgal teşebbüsünü tarihi bir zafere imza atarak hezimete uğratmıştır.İstiklal ve istikbalimiz uğruna canını feda eden kahramanımızın aziz hatıralarıyla büyüyecek. Hain darbe kalkışmasında vatana alçakları uğratmayan, göğsünü siper ederek milli iradeye sahip çıkan Aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyorum “ dedi.
Espiye İmam Hatip Lisesi Müdür yardımcısı Coşkun Kandemir’ in sunduğu programda slayt, sinevizyon gösterisi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması ilgi ile izlendi. Öğrenciler 15 Temmuz ‘la ilgili şiirler okudular. Program 00.13’de okunan selâ ile sona erdi.
15 Temmuz Bayramı kutlama törenine, Espiye Kaymakamı Taner Tengir,Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Cumhuriyet Savcısı Mahmut Gazi Kuruş, MYO Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Şahin, ilçe MEM Ömer Karakayalı, Jandarma Komutanı üsteğmen Barış Doğan, Emniyet Müdürü Birkan Erden, İlçe Müftüsü Osman Gülbe, daire amirleri, okul müdürleri, şehit ve gazi yakınları, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık