DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.9 TL

PTT’NİN 177. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

4 yıl önce
343 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
Reklam

1840 Yılından bu yana kesintisiz şekilde halkın hizmetinde bulunan Kuruluş 177. yılı geride bırakmanın gururunu yaşadı.

Gün dolaysıyla bir Açıklama yapan Espiye PTT Merkez Müdür Vekili Haldun Abdullah Yücel ,” PTT’nin köklü bir kurum olduğunu belirterek, “Posta İdaresinin, 23 Ekim 1840 yılında posta ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla kurulduğunu, 1854 yılında telgraf icadından 11 yıl sonra ise telgraf hizmetlerine başladığını. PTT Genel Müdürlüğü 1933 yılında Bayındırlık Bakanlığı’na, 1939 yılında ise Ulaştırma Bakanlığı’na bağlanmış ve halen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet verdiğini. PTT 176 yıldır insanların mutluluklarını, üzüntülerini, taşıdığı mektuplarla paylaşmanın ötesinde, Posta İdaresi kurulduğu tarihten itibaren ilerleme ve gelişme gücünü her yıl artırarak günümüze taşımıştır” dedi.

Giresun PTT Başmüdürlüğüne bağlı olarak Espiye de bir merkez ile Yağlıdere ve Güce de de birer şube ile hizmet verdiğini belirten Yücel,Espiye merkez ile Yağlıdere ve Güce şubelerinde gişelerin yanı sıra müşterilerimize Espiye merkez hizmet binası önünde kurulu bir adet, Yağlıdere şubesi önünde kurulu bir adet, Güce şubesi önünde kurulu bir adet olmak üzere toplam üç adet ATM ile hizmet verildiğini kaydetti.

Müdür Vekili Yücel ayrıca ,PTT Genel Müdürlüğü özel izni ile Giresun Yöresine Fındık İndirimi yapılmış olup 31.12.2017 tarihine kadar sadece fındık gönderimlerinde yüzde 25 indirimin devam edeceğini söyledi.*Yeliz KABAGÖZ*

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık