DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.9 TL

OSMANLI TOKADI

4 yıl önce
5.720 kez görüntülendi

OSMANLI TOKADI
Reklam

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Amerikalı generali kast ederek “Hiç Osmanlı tokadı yemediği çok açık” demesi, gerçekten de Osmanlı tokadı gibi büyük ses getirdi. Dünyanın dikkatini çekmek için bundan daha iyi bir strateji de olamazdı. Hiç şüphesiz bu deyimin manasını bilmeyen Beyaz sarayda oturan Amerikalılar, basın yayın organları, gazeteciler, araştırıp öğrenmişlerdir!

Osmanlı tokadı, atalarımızın; kılıcının olmadığı, kırıldığı, yere düştüğü, düşmanla birebir, yüz yüze kalındığı durumlarda kullandığı yakın dövüş sanatıdır. Mermer üstünde çalışılarak geliştirilen bu vuruş tekniğini bilen Azap askerleri savaşlara en ön safta katılmışlar, attıkları bir tokatla düşman askerlerini pert etmişlerdir. Osmanlı tokadının özünde, silahlı düşmana karşı cesaret, feragat, bilek, yürek gücüyle karşı durma vardır. Öylesi bir tokadının çıkardığı, çıkaracağı iman dolu o ses; düşmanın dizinde deprem etkisi yaratmaya, elindeki silahı yere düşürmeye, beynini yakmaya yeter. Cihat ve şahadet şuuruyla sıkılan her Türk yumruğu aslında bir Osmanlı tokadıdır.

Afrin’de, ABD’nin verdiği iki bin uçak ve beş bin tır dolusu silaha karşı savaşan kahraman Türk askerinin ABD uşağı teröristlere Osmanlı tokadı attığı, daha da atacağı aşikardır. Bununla beraber, yeryüzünde kan ve gözyaşının asıl müsebbibi olan ABD emperyalizmine karşı ülkemiz ve insanlık adına atılacak çok daha fazla tokat var. Türkiye aleyhine aleni çalışmalar yapan ABD’nin İncirlik üssü dahil tüm unsurları ülkemizim topraklarından def edilmelidir ki asıl Osmanlı tokadı bu olur! Bizi ABD’ye bağımlı hale getiren bağları bir bir kesmeliyiz ki asıl Osmanlı tokadı bu olur! ABD’nin hain planlarını yürüttüğü Münbiç’e girmekten kesinlikle vaz geçmeyerek ABD askerlerini oradan postalamalıyız ki asıl Osmanlı tokadı bu olur.! Tüm Suriye ve Irak sınırımıza yakın ABD varlığını silip atmalıyız ki asıl Osmanlı tokadı bu olur! Bunları yapmaz, yapamaz isek Osmanlı tokadının sadece edebiyatını yapmış oluruz!

1950’li yıllardan beri muhafazakar kesimden oy devşirerek iktidar olanlar Türkiye’yi ABD’nin kucağına oturtarak bizzat kendi milletine Osmanlı tokadı atmışlardır. Aynı kesimden oy alarak on dört yıldır iktidar olan mevcut hükümetin, bu durumu değiştirmesi, düzeltmesi için çok uygun bir atmosfer oluşmuştur. İktidarın, Türk milletinin verdiği büyük desteği asla heba etmemesi gerekir. Yoksa, Osmanlı tokadını yiyen yine biz oluruz!

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık