DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

YÖREMİZ 400. SAYIYA ULAŞTI

5 yıl önce
51.194 kez görüntülendi

YÖREMİZ 400. SAYIYA ULAŞTI
Reklam

Haftalık yayınlanan bir Gazetenin duruşunu bozmadan 400. sayıya ulaşması Yöremiz Gazetesinin önemini de ortaya koyuyor.

Haftalık olarak yayınını sürdüren Yöremiz Gazetesi 400. sayısını sizlerle buluşturduk.

20 Ekim 2009 tarihinde başlayan Yöremiz yolculuğu 8 yıl boyunca aksamadan sürdü.

İlk günkü heyecanla çalışmalarımız sürüyor. 2009 dan 2017′ ye pek çok şey değişti,sadece belli bir kesimin değil, toplumun ilkeli her kesiminin takdirini kazandık diye düşünüyorum..

8 yıllık serinkanlı duruş

Basın ilkelerine, ahlak kurallarına uyarak görev yaparken 400. sayıya ulaşmanın mutluluğunu, sevincini ve gururunu yaşıyorum.

7 yılı geride bırakıp 8’inci yılımızı sürdürmenin haklı gururunu paylaşıyorum. Bu iş ekip işi.Yerel basının zorluklarını bir nebze unutturan gazetemiz ekibine, okuyucularına desteğini esirgemeyen herkese moral kaynağı oldukları için teşekkürü borç biliyorum.Yarınlarda daha güzel günler göreceğimiz umuduyla yolumuza devam ediyoruz, edeceğiz inşallah..

Halkın sorunlarını yetkililere ulaştırmada köprü olmanın en kutsal görev olduğuna inanarak bizlere, verdikleri reklamlarla, haber ihbarlarıyla destekleyenlere, gazetemizin çalışanlarına, muhabirinden, yazarından, editörüne herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah bizlere nice 400 sayılar çıkarmayı nasip etsin..

Yazımı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ‘ün Basını yücelttiği sözlerden bazıları ile bitirmek istiyorum.

Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.

Türkiye basını, milletin gerçek ses ve iradesinin belirme yeri olan cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale meydana getirecektir. Bir fikir kalesi, düşünce yolu kalesi! Basınla ilgili kişilerden bunu istemek, cumhuriyetin hakkıdır.

Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdırlar.

Basın, hiçbir sebeple baskı ve etki altına alınamaz.

*Mustafa Kemal ATATÜRK*

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık