DOLAR: 18.6 TL
EURO: 18.3 TL

ORUÇBEYLİLERDEN BİRLİK VE BERABERLİK

4 yıl önce
316 kez görüntülendi

ORUÇBEYLİLERDEN BİRLİK VE BERABERLİK
Reklam

Yağlıdere Oruçbey Mahalle Muhtarlığı ile Gebze Oruçbey Mahallesi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından mahallenin ilkokulunda birlik ve beraberlik toplantısı düzenlendi.

Oruçbey mahallesine yapılan çalışmalar hakkında ve yeni dönem için yapılacak çalışmalarla alakalı yapılan istişare toplantısına mahalle sakinleri yoğun katılım gösterdi.
MUHTAR BIYIK :’’MAHALLE HALKININ MANEVİ DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ’’
Oruçbey Mahalle Muhtarı Mehmet Bıyık, açılışta yaptığı konuşmada, mahalle halkından manevi destek beklediklerini söyledi.
Oruçbey mahallesine 2017 yılında 1000 metreküp beton döküldüğünü hatırlatan Bıyık, Belediye Başkanımız Abdurrahman Kırhasanoğluna katkılarından dolayı mahalle sakinlerim adına teşekkür ediyorum.’’dedi.
Güneyden gelen yolun ıslahı için iş makinesi talebinde bulunduklarını ifade eden Bıyık,” İş makinesin ufak bir sorunu var. Bu sorun giderildikten sonra malzeme çıkarılacak. Ondan sonra yolda çalışma başlayacak. Yolu ıslah ederek Kızılelma’ya bağlanacaktır. Bunun içinde menfez ve büze ihtiyacımız olacak. Bunun bir kısmını il genel meclis üyesi Ömer Bey’in destekleriyle tedarik ettik. Bir o kadar daha lazım. Yine temastayız görüşüyoruz.2018 yılında ilk olarak huşutlar mevkiinde betonlama çalışması yapılacak. Bununla birlikte diğer mevkilerde çalışmalar devam edecek. Betonlanmayan yer kalmayacak. Yine Çayanlı mahallesinin içini parke yapmayı planladık. Belediye ile temas halindeyiz. Bu ayın sonuna doğru yüksek gerilim hattı tamamıyla yenilenecektir. Bu konuda mahalle sakinlerimizden gerçek anlamda yardım bekliyoruz. Yalnız kalıyoruz. Yüksek gerilim hattı eski güzergâhından gelmeyecek yeni bir alan belirlendi oradan gelecek. Mümkün olduğu kadar kimseye zarar vermemesi için elimizden gelen bütün gayreti gösterdik. Yüksek gerilim hattını yenilediğimiz zaman bir daha elektrik sıkıntısı yaşamayacağız.müezzinli mevkiinde duvar çalışmasına başladık. İnşallah bu çalışmayı da tamamlayıp mahalle sakinlerimizin hizmetine sunulacaktır.’’
DERNEK BAŞKANI EDE:’’BİZLER DERNEK OLARAK BİRLİK VE
BERABERLİK İSTİYORUZ’’
Oruçbey mahallesi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Selami Ede ise, dernek olarak ilk kurulduklarında 280 kişiye Gebze’de iftar yemeği verdiklerini hatırlatarak şöyle devam etti:
‘’Sponsor desteğiyle bu işe başladık. Yine mahallemizde kumanya yardımı yaptık. Bu işleri yaparken hep birliktelik içinde yaptık. Gebze’de 13 tane ilçemize bağlı dernekler var en önde gidenlerden bir tanesiyiz. Bizlerin dernek ve muhtarlık öncülüğünde yapmamız gereken yol,su,elektirk,gibi konulara da katkı sağkıyoruz.15 aydır görevdeyiz. Mahallemize iki tane çeşme projemiz var bunun gerçekleşmesi için gayretlerimiz sürecektir. Bu çeşme mahallemiz için çok önemlidir diye düşünüyorum. Bizler dernek olarak birlik ve beraberlik istiyoruz. Sağda solda birbirimizi eleştirmeyelim sahip çıkalım. Sadece bu olsun bize yetiyor. Bizler ileriye doğru gitmek istiyoruz. Her gelenin dernekte elinden tutmak istiyoruz. Bugün biz varız ama yarın başka arkadaşlarımız olacaktır.’’
İL GENEL MECLİS ÜYESİ
BAYRAM:’’BEYLİKBAĞIN KURUCUSU ORUÇBEY KÖYLÜLERİDİR
İl Genel Meclis Üyesi Ömer Bayram’da, dernek kurulmadan gençlerimizle bir araya gelip toplantılar düzenlediklerini ifade ederek,’’Hep başka köylerin derneklerinde bu konuşmaları yapıyorduk.Beylikbağın kurucusu Oruçbey köylüleridir ama ne hikmetse burada derneği yok bir birlik ve beraberliği yoktu. Üç hanesi olan beş hanesi olan dernek kurmuş bizim beş mahalle de 700 kişi yaşadığı halde derneği yoktu. Gençlerimizden bu yönde talepte bulunduk. Selami kardeşimizi bu işe önderlik yaparak bu derneği Gebze’ye kazandırdı. Mahallemize 1000 metreküp beton döküldü. Hemen hemen sıcak asfaltın en çok döküldüğü mahalle oruçbey mahallesidir.Çayanlı mahallesine 2500 metre kare parkeyi bizler vereceğiz. Okulun bahçesine de parke çalışması yapılacak. Yapılacak ihaleyle birlikte iki tarafın parkesi hizmete sunulacaktır. Beşirli mevki iki ilçenin birbirine bağlantısının olduğu bir mahalledir. Buralara da betonlama çalışması gerçekleştirilecektir. Bunun takipçisi olacağız. Yayla yolunda’da genişleme çalışması yapıp sorunsuz hale getirilmesi hedeflenmektedir.’’
Toplantı istek ve taleplerin dinlenmesinin ardından sona erdi.
(FATİH ÖZDEMİR-FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık