DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

MEHMETÇİK’E ZAFER DUASI

4 yıl önce
794 kez görüntülendi

MEHMETÇİK’E ZAFER DUASI
Reklam

Espiye Müftülüğünce düzenlenen ve 5 aydır devam eden “Cami ve Gençlik Buluşması” programı kapsamında Yatsı Namazında Yeşilköy Camisinde bir araya geldiler.

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Suriye’nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı”nın zaferle sonuçlanması için Espiye Yeşilköy Camiinde Yatsı Namazı sonrası Mehmetçik’e Zafer Duası Yapıldı, Fetih Suresi Okundu.

Yeşilköy Geliştirme ve Güzelleştirme Derneği ve İlçe Müftülüğünce düzenlenen programda, Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, Yatsı namazı kıldırdı, Fetih Suresinin nüzul sebebi ve önemini anlatarak, vatan sevgisi, askerlik, şehitlik ve gaziliğin önemi hususunda sohbet etti.Espiye ilçe Müftülüğü din görevlilerince Fetih Suresi ve ilahi okundu.
Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak tarafından harekatın başarılı olması için Mehmetçik’e ve okunan Kuranı Kerimin duası yapıldı.
Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak ,” Her hafta yetişkinlerle,gençlerle,cami cemaati ile bir araya geliyoruz. Bu hafta Yeşilköy Camisinde Yatsı Namazında bir araya geldik. Yatsı Namazı sonrası Mehmetçik’e Zafer Duası Yaparak, Fetih Suresi Okundu. Bu programı hazırlayan Ulu Cami İmam Hatibi Neşet Kandemir’e, Yeşilköy Köyü Camii İmam Hatibi Hakan Günay’a,Emekli Müftü Mehmet Bal’a, Yeşilköy Dernek Başkanı Emre Kır’a ve Köy muhtarı Niyazi Kır’a, programa iştirak eden yetkililere ve cami cemaatine teşekkür ediyorum ” dedi.
Yeşilköy Köyü Camiinde düzenlenen programa,Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, ilçe Müftüsü Yavuz Koçak,Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Akkaya,AK Parti ilçe Başkanı Ali Küçükaydın, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Çelik,Yeşilköy Muhtarı Niyazi Kır,emekli Müftü Mehmet Bal, Dernek Başkanı Emre Kır, din görevlileri ile vatandaşlar katıldı.
Yeşilköyü Geliştirme ve Güzelleştirme Derneği Emre Kır,Yeşilköy Camisinde düzenlenen Kuran ziyafetine katılan yetkililere,davetlilere,din görevlilerine ve cami cemaatine teşekkür etti.
Espiye Yeşilköyü Geliştirme ve Güzelleştirme Derneği tarafından Programa katılanlara çeşitli ikramlar yapıldı. (FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık