DOLAR: 17.9 TL
EURO: 18.4 TL

“İSTİKLAL MARŞI YILI” KUTLU OLSUN

1 yıl önce
543 kez görüntülendi

“İSTİKLAL MARŞI YILI” KUTLU OLSUN
Reklam

Espiye Kaymakamı Taner Tengir, “İstiklal Marşı; bir Milletin bağımsızlık aşkının, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakârlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş ifadesidir.”dedi.
Kaymakam Tengir, Aziz Milletimizin gönül dünyası, yüce hasletleri, cesaret, kahramanlık ve eşsiz mücadele azmi vatan şairimiz merhum Mehmet Akif ERSOY’un veciz dizeleriyle tarihe not düşülmüş ve ölümsüzleşmiştir.
İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 100.Yıl dönümünde TBMM Genel Kurulunda 24 Aralık 2020’de, 2021 yılının “İstiklal Marşı Yılı” olmasını içeren düzenleme kabul edilerek, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan genelge ile 2021 yılının “Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı” olarak kutlanmasına karar verilmiştir. Milletimizin kimliği haline gelen İstiklal Marşımız Aziz vatanımızın semâlarımda sonsuza değin yankılanacaktır. Bu duygu ve düşünceler ile; Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum”dedi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık