DOLAR: 17.9 TL
EURO: 18.5 TL

HES iÇiN TOPLANDILAR

2 yıl önce
480 kez görüntülendi

HES iÇiN TOPLANDILAR
Reklam

CHP Espiye ilçe başkanı Eşref Bodur, Gelivera deresine başlayan yeni HES ve maden çalışmalarında bölgemize vereceği ağır zararlara karşı vatandaşlarla birlikte toplantılar yapmaya başladıklarını söyledi.
Bodur, “bu toplantılara katılmayan diğer siyasi partilere ve sivil toplum örgütlerine siyaseti bir tarafa bırakıp ilçemizin çıkarları için birlikte mücadele etmek istiyoruz” dedi.
CHP Espiye İlçe başkanlığında bölgeye yapılması planlanan HES projeleri hakkında bir toplantı gerçekleştirildiğini belirten Bodur, toplantıya CHP Giresun Milletvekili Necati TIĞLI, Merkez mahalle ve köy muhtarları ile sivil toplum kuruluşları katıldı.
Toplantıda HES projelerine itirazda bulunan Avukatlar Avukat Fulya Tiryaki ve Avukat Feyza Tiryaki toplantıya katılan vatandaşları bilgilendirdi.
CHP Giresun Milletvekili Necati TIĞLI’da bu konuyla ilgili mecliste Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUMA yöneltecek olduğu sorular hakkında bilgi vererek, toplantıya katılan vatandaşlar ile bilgi alışverişinde bulundu.
GENÇ İŞ ADAMLARI
DERNEĞİ YEMEK VERDİ
CHP Espiye örgütü, ilçe de yapılan HES toplantısından sonra Milletvekili Necati Tığlı için Genç İş Adamları derneğinin verdiği yemeğe katıldı. Milletvekili Necati Tığlı Genç iş adamlarıyla Ankara’da yaptığı görüşmeyle ilgili bilgiler verdi.
Genç İş Adamları Derneğinin Başkanı Eray Tiryaki, “Hastanemizde olmayan doktorlar konusunu Meclis’e taşıdığından dolayı ve kendilerine Ankara’da çok sıcak bir şekilde karşıladıkları için Necati Tığlı’ya teşekkür etti. Eray Tiryaki her siyasi partiye eşit mesafede olduklarını belirterek, hiç bir siyasi partinin ne yanındayız ne karşısındayız. Espiye’nin çıkarlarını kim savunuyorsa onunla beraber olduklarını söyledi.
Yemekte CHP ilçe başkanı Eşref Bodur, Bölgemizde yapılacak yeni HES’ler ve işletilen madenlerin verecek olduğu zararlar konusunda genç iş adamlarını birlikte mücadeleye çağırdı. Genç iş adamları derneği yönetim kuruluna verdiği yemek için teşekkür etti.
KIZILKAYA MADENİ İÇİN SOĞUKPINAR BELDESİNDE TOPLANTI YAPILDI
Espiye ilçe örgütünde yapılan toplantıdan sonra Soğukpınar CHP belde örgütünde Kızılkaya madeni zararları hakkında vatandaşlarla toplantı yapıldı.
Milletvekili Tığlı, bu konuyu meclise taşıdığını, hem mahkemeye taşıyacağını, hem de kamuoyu yaratacağını söyledi.
Soğukpınar Belde belediye başkanı Mustafa Eyice, Kızılkaya madeni işletmesine karşı olduğunu ve bu konuda vatandaşları direnmeye çağırdı.
CHP Espiye ilçe başkanı madenin zararları konusunda bilgi vererek, gün gelecek yetiştirdiğimiz sebzeleri, sütümüzü, fındığımızı, etimizi yiyemeyecek duruma geleceğiz. İçtiğimiz suları içemeyeceğiz. Çernobil faciasından daha büyük tehlike bizi beklediğini söyledi.
Bu konuda Genel merkezden, ve ilimizden başlayarak halkımızın yanında olacağız dedi. Bundan sonra Şahinyuva Köyünde de bir toplantı yaparak, direnişlerini sürdüreceğini söyledi.
(YGHS)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık