DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.4 TL

ESPiYE HES KODU UYGULAMASINDAN MEMNUN

1 yıl önce
361 kez görüntülendi

ESPiYE HES KODU UYGULAMASINDAN MEMNUN
Reklam

Espiye’de korona virüs salgınında yaşanan artışın ardından şehirde yoğunluğun yaşandığı caddeye, ’Hayat Eve Sığar’ (HES) kodu ile giriş uygulaması başlatıldı.
Vatandaşlar, HES kodu sorgulaması yapıldıktan sonra caddelere alınıyor.Türkiye’de korona virüs salgınında en çok vaka artışının yaşandığı 5 ilden biri olan Giresun ve ilçelerinde salgının kontrol altına alınabilmesi için sıkı tedbirler uygulanıyor.
Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından cadde ve sokaklarda vatandaşların yeniden yoğunluk oluşturmaması için şehrin en işlek caddesinde HES kodu uygulaması başlatıldı.
Espiye ilçesinde Pazartesi ve Cuma günleri Gazi Mustafa Kemal Caddesi’ne gelen polis, mahalle bekçisi ve zabıta ekipleri, cadde güzergahını barikatlarla kapattı.
Barikatla önlem alan ekipler, caddeye vatandaşların girişini kontrollü olarak sağladı. Alınan tedbirler kapsamında, giriş ve çıkış noktasında bekleyen güvenlik güçleri, caddeye girecek olan vatandaşların HES kodlarını almaya başladı. HES kodu olmayan vatandaşların ise caddeye girişine müsaade edilmedi.
Vatandaşlar uygulamadan memnun olduklarını belirterek, “barikatlarla kapatılan caddelerde insan yoğunluğunun fazla olduğunu, yapılan bu uygulama sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Bir uygulama varsa uymak zorundayız. Vatandaşlar olarak kurallara hep birlikte uymalıyız “dediler.
HES kodu uygulanmasına herkesin uymasını isteyen Yetkililer ise,bu hastalıktan kurtulmak için maske mesafe ve temizlik kurallarına mutlaka riayet edilmesini istediler.(AHMET TURAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık