DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.7 TL

EL EMEĞi GöZ NURU ÇANTALAR SERGiLENDi

5 ay önce
183 kez görüntülendi

EL EMEĞi GöZ NURU ÇANTALAR SERGiLENDi
Reklam

Espiye Halk Eğitim Merkezi tarafından yapılan el emeği göz nuru çantalar sergilendi. Halk Eğitim Merkezi kursuna katılan kursiyerler tarafından yapılan geri dönüşüm,yöresel ve el dokuması el emeği göz nuru 125 adet çantaların sergisi düzenlenen törenle açıldı.
“Kadın Çantasında Dünyayı Taşır” çanta sergisi açılışına katılanlara teşekkür eden Halk Eğitim Müdürü Melike Ünver “Bu eserler 6 aylık emeğin sonucu ortaya çıktı. Kursiyerlerimizin boş vakitlerini değerlendirebilecekleri verimli bir kurs oldu. Bu kursların düzenlenmesi ve kadınlarımızın eğitimli bir şekilde el emeği göz nuru eserler üretmesi ve aile ekonomilerine katkı sağlaması gurur verici bir durumdur.”dedi.
Özel İdare İş hanında düzenlenen serginin açılışına,Espiye Kaymakamı Taner Tengir, belediye başkanı Mustafa Karadere,Soğukpınar Belde belediye Başkanı Mustafa Eyice, Jandarma Komutanı Üsteğmen Barış Doğan,Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı , daire amirleri,kurum müdürleri,siyasi parti temsilcileri, kursiyerler ile vatandaşlar katıldı.
Sergiyi gezen Espiye Kaymakamı Taner Tengir,belediye başkanı Mustafa Karadere,Soğukpınar Belde belediye Başkanı Mustafa Eyice,serginin hazırlanmasında emeği gecen HEM yetkililerine ve kursiyerlere teşekkür ettiler.
Kültür ve Sanat Etkinlik faaliyetleri çerçevesinde hazırlanan el yapımı çantalardan oluşan sergide geri dönüşümden yapılan ve yöresel el dokuması 125 adet hediyelik çantaların katılımcıların beğenisine sunuldu.Sergiye bayanlar büyük ilgi gösterdiler.(FİKRET BIYIK-HATUN GÖKÇE)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık