DOLAR: 17.9 TL
EURO: 18.4 TL

ÇPL’DE GRAFİK VE FOTOĞRAF ALANI AÇILDI

4 yıl önce
440 kez görüntülendi

ÇPL’DE GRAFİK VE FOTOĞRAF ALANI AÇILDI
Reklam

Espiye 75. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesinde Grafik ve Fotoğrafçılık Alanı ile bu alana ait Grafik ve Fotoğrafçılık Dalları açıldı.
Espiye 75. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Deniz Aldemir,“Görsel işitsel teknikler ve medya yapımcılığı sektörü, insanlar ve toplumlar arasında hızlı iletişimin sağlanabilmesi amacıyla olağanüstü öneme sahiptir. Grafik ve fotoğraf; medya ve görsel iletişimin ayrılmaz bir parçasıdır. Grafik ve fotoğraf alanında nitelikli, tasarım gücüne sahip, yaratıcı düşünceyi iletişim aracı olarak kullanan bireyler yetiştirilmesi bu sektöre büyük katkı sağlayacaktır”dedi.
Grafik ve fotoğraf alanından mezun olan öğrenciler, seçtikleri dal/meslekte kazandıkları yeterlikler doğrultusunda; orta ve büyük ölçekli matbaa ve yayın kuruluşlarında, grafik tasarım stüdyolarında, reklam ajanslarında, gazete gibi basın kuruluşlarında, fotoğraf stüdyolarında, fotoğraf laboratuvarlarında, bünyesinde tanıtım birimi bulunan tüm kurum ve kuruluşlarında çalışabileceklerini belirten Aldemir, İlçemizde ve yakın bölgemizde oldukça fazla sayıdaki basın kuruluşları, matbaa ve yayın kuruluşları, fotoğraf stüdyoları, grafik tasarım gibi işletmeler, bu alanda eğitim gören öğrenciler için staj imkanı sağlayacaktır. Öğrenciler okuldan mezun olduklarında bu işletmelerde istihdam edilebileceklerdir. Bu sebeplerle Espiye 75. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesinde Grafik ve Fotoğrafçılık Alanı ile bu alana ait Grafik ve Fotoğrafçılık Dalları açıldığını ifade etti.
ALDEMİR, Çok Programlı Anadolu Lisesinde Grafik ve Fotoğrafçılık Alanı ile bu alana ait Grafik ve Fotoğrafçılık Dalları alanın ilçemize ve okulumuza kazandırılmasında desteklerinden dolayı başkan Mustafa Karadere’ye, AK Parti ilçe başkanı Ali Küçükaydın’a ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk’e Teşekkür etti.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık