DOLAR: 13.7 TL
EURO: 15.5 TL

ÇPAL ‘DEN “ BİLİNÇLİ AİLE, DUYARLI GENÇLİK ” KONFERANSI

1 yıl önce
366 kez görüntülendi

ÇPAL ‘DEN “ BİLİNÇLİ AİLE, DUYARLI GENÇLİK ” KONFERANSI
Reklam

Espiye 75.Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi’nden, “Bilinçli Aile, İdeal Gençlik” konferansı düzenlendi.
75.Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi Kariyer Günleri buluşmaları etkinliği kapsamında Kişisel Gelişim Uzmanı ve Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan tarafından öğrencilere ve vatandaşlara “Bilinçli Aile, İdeal Gençlik” konulu konferans verildi.

Konferansa katılan Eğitimci- Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’a, daire amirlerine, davetlilere ve vatandaşlara teşekkür eden 75.YII Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Deniz Aldemir, “Kariyer günleri kapsamında; öğrencilerimizde milli ve manevi değerleri yüceltmek, bu anlamda onlarda farkındalık oluşturacak değerleri, onlarla buluşturmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda, kişisel gelişim uzmanı Üstat Sıtkı ASLANHAN’ı okulumuzda öğrencilerimizle ve halkımızla buluşturduk. Öğrencilerimizi topluma faydalı bireyler olarak yetiştirme gayretindeyiz. Çünkü onlar bizim değerlilerimiz, geleceğimiz, biz onları kaybedersek, onlar kendilerinden sonrakileri hiç kazanamazlar. Okul olarak sosyal ve kültürel faaliyetlerde iyi bir noktadayız. Yaptığımız tüm etkinliklerde maddi ve manevi desteğini esirgemeyen belediye başkanımız Mustafa Karadere’ye teşekkür ediyorum” dedi.
Yoğun bir katılımla gerçekleşen “Bilinçli Aile İdeal Gençlik” konferansında Eğitimci-Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, ailelerin televizyon, bilgisayar ve cep telefonlarının bilinçsiz kullanımı nedeniyle çocukları ile sağlıklı iletişim kuramamalarından bahsetti.
Aslanhan, günümüz gençliğini bekleyen sıkıntılar, çocuğun başarısında anne-babanın rolü, velinin çocuğundaki başarısına etkisi, anne baba olarak doğru bildiğimiz fakat aslında yanlış davranış ve tutumlar, sevgi, saygı, iletişim gibi konulara farklı açılardan değinerek, katılımcılara çocukların gelişimlerini nasıl doğru yolda sağlayacakları hakkında bilgiler verdi.
Sıtkı Aslanhan, “Geleceğimizin teminatı gençlerimizi eğitmeyi, yetiştirmeyi, geleceğe hazırlamayı en temel sorumluluk alanımız olarak görüyoruz. Zira bizim ilim, irfan, hikmet yolunda yürüyen şuurlu bir gençliğe, ilime, bilime, fikre yönelerek geleceğe yürüyen, değerlerini bilen, geçmişini bilen, milli ve manevi değerlerine bağlı, topluma faydalı bir nesle ihtiyacımız var” dedi.
Çocuk yetiştirmede yapılan yanlışlıklar hakkında bilgiler veren Sıtkı Aslanhan, “9-10 yaşlarına geldiklerinde çocuklar için dünyadaki en önemli varlıkları anne ve babasıdır. Ama çocukların yaşı ilerlediğinde 13-14 yaşlarına geldiklerinde ailenin yanlış tutum ve davranışları nedeniyle çocuklarla ilgili olarak birçok olumsuzluklar yaşanmaktadır. Aileler çocuklarının internet ortamında sosyal paylaşım siteleri aracılığı ile birçok değerlerini yitirdiklerini bilmeli, anne ve babalar çocukları ile iletişim içinde olarak onlarla sohbet ortamı oluşturabilmelidirler. Aile bağlarını kaybeden bir toplum ahlaki çöküntüye sürüklenerek yok olmaya mahkûmdur. Güçlü bir toplum, güçlü bir gelecek ancak güçlü aile bağlarıyla oluşur.” diye konuştu.
Programın sonunda Eğitimci- Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’a Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak tarafından günün anısına plaket ve çiçek takdiminde bulunuldu.
Aslanhan konferans sonrası İHL salonunda kitaplarını imzalayarak sevenleriyle buluştu.
Sunuculuğunu okul öğretmeni Memiş Torun’un yaptığı Espiye Şehit Murat Şahin Anadolu İmam Hatip Lisesi salonunda gerçekleştirilen konferansa, Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Malmüdürü Hakan Dilli, Nüfus Müdürü Yusuf Can, okul müdürleri, daire amirleri, kurum yöneticileri davetliler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
(FİKRET BIYIK-AHMET TURAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık