DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

ARAGERiŞ KÖYÜNDE YOL SIKINTISI

3 yıl önce
515 kez görüntülendi

ARAGERiŞ KÖYÜNDE YOL SIKINTISI
Reklam

Tirebolu ilçesi Arageriş Köyünde yol sıkıntısı halen devam ediyor.

Köy halkından Süleyman Keskin, Fahri Keskin, Mehmet Keskin ve Harun Karaman adlı vatandaşlar, Gazetemize yaptıkları açıklamada,” Arageriş köyünde evimize yolumuz yok. Evimize ulaşmak için 5 km yol kat ediyoruz.

Yine de evimize ulaşım sağlayamıyoruz. 3 mahalle halkı olarak yıllardır yol olmadığı için evlerimize araç ile ulaşamıyoruz. Kendi imkanımız olmadığı için ana yoldan evlerimize yol yapamadık. Yol yapılması için çalmadık kapı bırakmadık.
Tirebolu –Güce ilçesi yol yapım çalışmasında bu yolu yapan şirket yetkilileri bize yol yapmak şartıyla arazimize toprak dökmeye müsaade istediler. Bizde İlimizden gelen yetkililer ve yolu yapan mühendislerin görüşleriyle yolumuzu yapmak şartıyla hiçbir ücret talep etmeksizin toprak dökülmesine müsaade ettik. Fındık bahçelerimize toprak dökmelerine rağmen şirkette mahallemize söz verdiği yolu yapmadı. Evlerimize ulaşmak için yetkililerden ilgililerden acilen yolumuzun yapılmasını istiyoruz. Mahallemize yolumuz yapılmadığı takdirde 15 Şubat 2019 itibari ile mahalle halkı olarak yolda açlık grevine başlayacağız” dediler.(YGHS)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık