DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.7 TL

YEŞiLKöY KIZILÇUKUR CAMi iBADETE AÇILDI

8 ay önce
222 kez görüntülendi

YEŞiLKöY KIZILÇUKUR CAMi iBADETE AÇILDI
Reklam

Espiye ilçesinde 22Ağustos 2020’de meydana gelen sel felaketi nedeniyle tamamen yıkılan ve hayırseverlerin desteğiyle inşa edilen Yeşilköy Köyü Kızılçukur Mahalle Cami düzenlenen tören ile ibadete açıldı.
Espiye Mescidi Aksa Cam İmam Hatibi M.Ali Işık’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan açılışta, Yeşilköy Köyü muhtarı Hikmet Öksüz, ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan ve Giresun İl Valisi Enver ünlü birer konuşama yaparak caminin hayırlı olmasını dilediler.
İlçe Müftülük Şube Müdürü Ömer Çınar’ın sunduğu programda cami açılışına katılanlara teşekkür eden Yeşilköy Köyü muhtarı Hikmet Öksüz, Şadırvan ve tuvaletin de kısa sürede tamamlanarak mahalle halkının hizmetine sunulacağını, caminin yapılmasında emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” dedi.
Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, caminin yapıldığı arsanın hayırsever Mustafa Şeker tarafından bağışlandığını, sel felaketinde tamamen yıkılan ve hayırsever vatandaşlar tarafından yeniden yapılan 400 cemaat kapesiteli,3 katlı, 320 metre kare alan üzerine inşa edilen Yeşilköy Köyü Kızılçukur Mahalle camisinin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
İl Müftüsü Ramazan Topcan, cami yapmaktan önemli olan camiyi cemaatle doldurmaktır. Camilerimizi cemaatsiz bırakmayalım. Selde yıkılan ve 10 ay gibi kısa sürede yeniden yapılan caminin hayırlı olmasını diledi.
Giresun İl Valisi Enver Ünlü ise yaptığı konuşmada, “selde şehit olanlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Afetlerden ders çıkartmalıyız. Ev, okul, bina yaparken dere kenarlarından uzak yerlere yapmalıyız. Selde yıkılan yol, istinat duvarı ve köprülerin hızlı bir şekilde yapımının devam ettiğini belirtti.
Ünlü, Rabbim bir daha ülkemize ve bölgemize afet göstermesin. Camilerimizi cemaatsiz bırakmayalım. Caminin yapılmasında emeği geçenlerden Allah razı olsun” dedi.
Giresun İl Valisi Enver Ünlü, caminin yapıldığı arsayı bağışlayan hayırsever Mustafa Şeker’e teşekkür plaketi takdim etti.
Köy halkı tarafından yeniden yapılan Yeşilköy Köyü Kızılçukur Mahalle Camisi, Giresun il müftüsü Ramazan Topçan’ın duası, İlçe Müftüsü Yavuz Koçak’ın kıldırdığı öğle namazı ile ibadete açıldı.
Açılışa, Giresun İl Valisi Enver Ünlü, Espiye Kaymakamı Taner Tengir, Giresun İl jandarma Komutanı Jandarma Albay Mehmet Sevinç, Espiye belediye başkanı Mustafa Karadere, İl Müftüsü Ramazan Topcan, Soğukpınar belde belediye başkanı Mustafa Eyice, Emniyet Müdürü Birkan Erden, Jandrama Komutanı Üsteğmen Barış Doğan, ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, köy muhtarları, din görevlileri ile vatandaşlar katıldı.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık