DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

5 yıl önce
582 kez görüntülendi

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI
Reklam

Espiye ilçesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı başladı. 2017-2018 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla öğrenciler ders başı yaptı.

Espiye’de öğrenciler eğitim öğretim yılının başlamasının heyecanını yaşadı. Espiye ‘de 5 bin 900 öğrenci 425 öğretmen ile yeni eğitim öğretim dönemi başladı.
Espiye’de yeni eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle tören düzenlendi.
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene daha sonra Süleyman Demirel İlk/ Ortaokulu’nda devam edildi.Okul öğrencileri tarafından Kaymakam Hasan Hüseyin Uzan’a, Belediye Başkan Yardımcısı A.Kemal Akkaya’ya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk’e çiçek verildi.
Sunuculuğunu okul öğretmenlerinden Şefik Akın’ın yaptığı tören, Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.Törende Espiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk, ilçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan birer konuşama yaptılar.
Yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Kaymakam Hasan Hüseyin Uzan, öğretmenlere ve öğrencilere yeni yılda başarılar diledi. Kaymakam Uzan, eğitimin önemine vurgu yaparak, tüm öğrenci öğretmen ve velilere başarılı bir eğitim yılı olması dileğinde bulundu. Uzan,Eğitim ve öğretimin önemine değinerek; eğitimde büyük başarıların elde edilmesi için de öğretmenler kadar ailelere de büyük görevler düştüğünü ifade etti.
Espiye Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk, İlçede 5 bin 900 öğrenciye 19 okulda, 400 çalışanıyla birlikte eğitime başladıklarını, bu yıl öğretmen açığında yüzde 7 gibi bir açık olduğunu, açığın en kısa sürede ücretli öğretmenlerle kapatılacağını, 1300 ilköğretim, 400’ ü ortaöğretim olmak üzere toplam 1700 öğrenci taşıma kapsamında, 170 araçla taşıma merkezi okullara taşındığını kaydetti.
Konuşmaların ardından 1.ve 5.sınıf öğrencilerine ‘Hoş Geldiniz Çiçeği’ verildi. Öğrenciler şiirler okudular. Halk oyunları gösterisi sunuldu.
Törene, Kaymakam Hasan Hüseyin Uzan, Belediye Başkan Yardımcısı A.Kemal Akkaya, ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Dur, Emniyet Müdürü Ferit Öge, AK Parti İlçe Başkanı Ali Küçükaydın, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ile öğrenciler katıldı.
(FİKRET BIYIK – YELİZ KABAGÖZ)

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık