DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

YENİ BAŞKANA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

4 yıl önce
750 kez görüntülendi

YENİ BAŞKANA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Reklam

Yöremiz Gazetesi olarak Yağlıdere AK Parti ilçe başkanlığına seçilen Bayram Durdu’yu makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledik.Durdu toplantıda yapacak olduğu hizmetleri gazetemize açıkladı.

AK Parti İlçe Başkanı Bayram Durdu, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, kısa bir süre önce gerçekleştirilen ilçe kongresinin ardından çalışmalara başladıklarını dile getirdi.
Yönetim için görev dağılımı yaptıklarını anımsatan Bayram, görev alan arkadaşların görevlerini başarıyla sürdüreceklerine inandıklarını ifade etti.
Üçtepe Belediye Başkanı Harun Öztürk,ise Belediye olarak çalışmalarımızı beldemizin farklı mahallelerinde devam ettiriyoruz.’’dedi.

ALT YAPI VE SU İHALESİNİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Gültepe,Balkan Çağlayan ve diğer mahallelerimiz olmak üzere Şu ana kadar beldeye bağlı mahallelerde 5000 m3 betonu tamamlamak üzere olduklarını söyleyen Öztürk, ‘’önümüzdeki ay alt yapı ile su ihalesini gerçekleştireceğiz. Yaklaşık maliyeti beş milyon iki yüzeli liradır.
Bunun yüzde ellisi hibe yüzde ellisi de kredi olarak bizden kesilecektir. Yine belde merkezine su getiriyoruz. Diğer mahalle yollarında alt yapı ve yol genişletme çalışmaları sürdürüyoruz. Bu sene ve önümüzdeki sene yol,su,alt yapı ve beton yol çalışması için beldeye 7 milyon liralık bir çalışma gerçekleştireceğiz. Kış hazırlıklarımızı tamamladık. Kış mevsiminde hiçbir sorun yaşamamak için tedbirimiz almış bulunuyoruz.’’
Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu,ise,ilçeye hizmet getirilmesi konusunda Belediye, Özel İdare, AK Parti ilçe başkanlığı olarak hep beraber çalıştıklarını belirterek şöyle devam etti:

YAYLA YOLLARI
Güllüce, Geyikçi ile Buları arası yayla yollarında çalışma yapıldı.
Yol bizim yolumuz orası bizim ilçe olarak tek pazarımızdır.Bunun yapmalarındaki amacın giden insanların rahatça gidip gelmeleri içindir. İlerleyen zamanlarda bu yollar asfaltlanacaktır.Önce Geyikçi yolu sonra Buları yolu,Karadoğa ve Karabaçuka kadar asfaltlandığı zaman bizim yaylaya giden vatandaşmış zorlanmadan herkes asfalt yoldan gidip gelecektir. Bu da bizim için veli nimet olacaktır.

MAHALLE YOLLARINDA YOL ÇALIŞMASI
Oruçbey mahallemizde 2500 metre kare alan var.Çayanlı mevki içinde buranın yolunu parke yapalım diye görüşmüştük. Sözde vermiştik.
Bununla ilgili parke taşını özel idareden sözünü aldık. Taşı aldıktan sonra 2500 metre kare alan yapılmış olacak.
İlçemiz bağlı mahalle yollarında yol betonlama çalışması devam ediyor.Günece,Kızılelma,Oruçbey ve Ahallı mahallesi ile Akdarı mahallesinde yol betonlama çalışma yapılacak. Bu yol betonlamasını alan firma hem Üçtepe hemde ilçemizi aldığı için önce Üçtepe beldemize bağlı mahalle yollarını bitirelim dedik. Arazi şartları sıkıntılı olduğu için ilk önce o taraf tamamlanıyor. Kısa süre içinde mahalle yollarımızda çalışmalar tekrar başlayacak.

KIŞIN ÖZEL İDARE ARAÇ
GEREÇ KONUSUNDA SIKINTI
YAŞAMAYACAK
Yaklaşan kış mevsimi için özel idarenin araç gereç konusunda sıkıntı yaşamayacaktır. Bütün eksiklerin giderilmesi için çalışma yapılıyor.
Konunun takipçisiyiz. İnşallah bu kış mevsiminde mahalle ve köylerimizde sorunsuz bir kış mevsimi yaşamayı hedefliyoruz.

ELEKTRİK KONUSU

Mahalle ve köylerimizde elektrik konusunda sıkıntılar yaşanıyordu.
AKSA ile görüşüldü. Kısa süre içinde ihale yapıldı İlçemize bağlı sekiz mahallemizi ilgilendiriyordu.Ahallı,Kurucalı,Günece mahallemizde başladı yapılıyor. Diğer bölgemiz olan yerlerde malzemeler hazırlanıyor.Ömerli,Oruçbey,Kızılelma,Akdoğan,Akdarı olmak üzere dört
köy bir mahallede ki hatları yaptığımız zaman geçtiğimiz senelerde on gün elektrik kesilmişti. Bununla ilgili 2 milyon liralık ödenek çıktı.
İhalede yapıldı. Yapılacak çalışmayla birlikte bundan sonra elektrikle ilgili sıkıntılar belirttiğimiz yerlerde yaşanmayacak.

GÖLET PROJESİ
Gölet projesi 2017 yatırım ek programına alındı. Yaklaşık maliyeti hazırlandı. Bölgeye gönderildi. Bundan sonrada ihaleye çıkacak ve onay alınacak. İhaleye çıktıktan sonra alan müteahhit detaylı bir proje yapıp Devlet Su İşlerine sunacak. Muhtemelen Nisan ayı gibi başlayacak.

YAĞLIDERE ALUCRA YOLU
Projesi bitti. İhaleye hazır. Yaklaşık maliyeti hazırlandı. İhaleye Ocak ayının ilk haftasında çıkacak.

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

İlçeye kazankaya mevkiine yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesi için zemin etüdü bitti. Şu an görsel bir proje hazırlanıyor. Birde buradaki yer sahipleri için fiyat araştırması yapılıyor. Bu fiyatlar
çıktığı zaman takipçisi olacağız. Ankara’ya gideceğiz. TOKİ İle bir protokol daha imzalayacağız. İnşallah bu hizmeti de ilçemize kazandıracağız. Bu işin dönüşü yok. Bu işe başladık. Bu iş devam edecek. Bu iş bitecek. Bu işin geri dönüşü yok. Bu işe karşı gelen vatandaşımız bize yardımcı olmaları gerekiyor. Buraya kentsel dönüşüm uygulandığı zaman bu bölgemizin cazibesi artacaktır.

MESLEK YÜKSEKOKULU
Okulumuz 2018 yılında öğrenci alımına başlayacaktır. Öğrencimizin ilçemize faydası olacaktır. Okulumuzun ilçeye kazandırılması konusu emeği gecen herkese teşekkür ediyoruz.’’
FATİH ÖZDEMİR–(fikret bıyık )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık