DOLAR: 18.5 TL
EURO: 18.1 TL

YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE TRAFİK EĞİTİMİ

5 yıl önce
498 kez görüntülendi

YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE TRAFİK EĞİTİMİ
Reklam

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü arasında düzenlenen protokol gereği, hazırlanan “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi” Espiye’de açılan Yaz Kur’an Kurslarında uygulanmaya başlandı.
Bu doğrultuda imzalanan protokol kapsamında yaz dönemi Kur’an Kurslarına devam eden Fatih,Esentepe,Ulu Cami,Yeni Cami ve Müftülük Kız Kuran Kursu öğrencilerine İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından uygulamalı Tarik semineri verildi.

Espiye ilçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Büro Amiri Baş Polis Yusuf Ziya Boztepe ve görevli memurlar eşliğinde 5 camide öğrenim gören Yaz Kuran Kursu öğrencilerine,Emniyet kemeri ,Cep telefonu , Bisiklet Kullanımı ve yaya geçişi konularında seminer verildi.
Seminer veren görevliler, seminerin amacının çocuklarda trafik bilincinin oluşturulmasına katkı sağlamak olduğunu ve bu projenin öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılandığın dile getirdiler. Seminerde, kask takma, araç kullanırken emniyet kemerinin önemi, araç içinde çocukların oturacakları yerler,cep telefonu ,bisiklet kullanımı gibi hayati önem taşıyan kurallar anlatıldı.Kuran Kursu öğrencilerinin dikkatle dinlediği seminer sonunda trafik polisine trafik konulu sorular yönelterek, cevapları aldılar.
Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün imzaladığı protokol gereği ilçe merkezindeki beş Kuran Kursu öğrencilerine yönelik ’’Trafik’’ konulu bilgilerin verildiğini belirterek’’ Yaz aylarında kuran kursu öğrencilerimizin trafik konusunda bilgilendirilmesi için, video gösterimleri görevli trafik polisi görevli arkadaşlarımız tarafından açıklamalı olarak öğrencilerimize anlatıldı. Böyle güzel bir projenin uygulanmasından dolayı yetkililere ve emniyet görevlilerine teşekkür etti ve seminer öğrencilerimiz tarafından çok faydalı olmuştur ve verimli geçmiştir” dedi. (FİKRET BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık