DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

VALİ SARIFAKIOĞULLARI GÖREVİNE BAŞLADI

5 yıl önce
583 kez görüntülendi

VALİ SARIFAKIOĞULLARI GÖREVİNE BAŞLADI
Reklam

Ailesiyle kente gelen Sarıfakıoğulları için valilik binası önünde karşılama töreni düzenlendi.
Tören mangasını selamlayan Sarıfakıoğulları, karşılama törenine katılan il protokolü ve valilik çalışanları ile tek tek el sıkıştı.
Sarıfakıoğulları, törenin ardından makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisi ve Giresun için yeni görevinin hayırlı, uğurlu olmasını diledi. Giresun Valiliği, protokol kapısı girişinde resmi törenle karşılanan Vali Sarıfakıoğlulları, il protokolü ile selamlaştı.

‘Bismillah’ diyerek makamına oturan Sarıfakıoğulları, gazetecilere yaptığı açıklamada, “ Allah hayırlı, uğurlu etsin. Hem Giresunumuza, hem de bizlere ve ülkemize. Allah utandırmasın. Bismillah diyerekten ilk gün görevimize, makamımıza oturduk. İnşallah hep beraber Giresun’umuza hizmet edeceğiz” dedi.
“Sığ bir yönetici,
idareci görmeyeceksiniz”
Karşılama törenine katılanlara teşekkür ettiğini belirten Sarıfakıoğulları, “Sözlerime vatan için, vatan toprağı için şehit olan canını toprağa veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarak başlamak istiyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum Yüce Rabbimden. Onlara minnet duygularımı ifade etmek istiyorum. Hizmet anlayışımızda bundan önce olduğu gibi kapımız sürekli açık olacak. Odasına, makamına kapanan, vatandaşla ilişkileri sığ bir yönetici, idareci görmeyeceksiniz inşallah. Hep sizlerle beraber olacağız. Bütün Giresunlularla beraber olacağız. Gece gündüz, hafta içi hafta sonu demeden mesai arkadaşlarımızla beraber inşallah hizmet üretmeye çalışacağız. Katılımcılık, istişare çok önemli. İstişareyi hiçbir zaman göz ardı etmeyeceğiz. Şeffaflığı hiçbir zaman göz ardı etmeyeceğiz. Şeffaf olacağız. Ben ekip arkadaşlarımdan da çok şey bekliyorum haklı olarak. Giresun için çok şey bekliyorum” ifadelerini kullandı.
Hep beraber Giresun için el birliği verip çalışacaklarını ifade eden Sarıfakıoğulları, “ İnşallah hep beraber devam eden projelerin hem tamamlanması noktasında ve hayallerimiz yeni projelerimizin de hayata geçmesi noktasında el birliği ile çalışıp Giresun için önemli işler üreteceğiz inşallah. Bizler fakir fukarayla, garip gurabayla, öksüzle, yetimle, yaşlılarımızla hep beraber olacağız. Kabul ederlerse ben onların sofralarında olacağım. Kabul ederlerse onların kapılarını çalıp misafir olacağız onlara. Yine kabul ederler biz kendi evimizde misafir edeceğiz inşallah. İnsan olarak öncelikli vazifelerimizden biri bu olduğunu düşünüyorum. Sadece fiziki olarak değil aynı zaman bir gönül birliği oluşturmayı düşünüyorum” dedi.
Giresun Valiliği görevine başlayan Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’na yeni görevinde başarılar diliyoruz.
VALİ HARUN
SARIFAKIOĞULLARI KİMDİR?
1970 yılında Kilis’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kilis’te tamamladı. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirip, aynı yıl Emniyet Genel Müdürlüğünde Dernek Denetçisi olarak meslek yaşamına adım attı.
1994 yılı Mayıs ayında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Kahramanmaraş Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı. Adaylık süresi içerisinde Eskişehir’in İnönü ilçesinde 10 ay süreyle Kaymakam vekilliği yaptı.
İngiltere’nin Oxford kentinde 8 ay dil eğitimi amacıyla bulundu. 1997 yılında 83.dönem Kaymakamlık kursunu başarı ile bitirerek, İzmir ili Beydağ İlçesi Kaymakamı olarak atandı.1999-2001 yılları arasında Şanlıurfa İli Halfeti İlçesi Kaymakamı, 2001-2005 yılları arasında Şanlıurfa Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2005 yılında Ordu ili Çaybaşı Kaymakamı olarak görev yaptıktan sonra 15.10.2005 tarihinde başladığı Osmaniye İli Bahçe İlçesi Kaymakamlığından 08.08.2010 tarihinde Amasya İli Suluova Kaymakamlığına atanmıştır. 20 Temmuz 2013 tarihinde yayınlanan Mülki İdare Amirleri Kararnamesiyle Bakanlık Hukuk Müşavirliğine atanan Sarıfakıoğulları 3 Eylül 2014 yılında yayınlanan Kaymakamlar Kararnamesiyle Nizip ilçesine atanmıştır.
Vali Sarıfakıoğulları, Resmi Gazetenin 21 Haziran 2017 tarih ve 30103 sayılı nüshasında yayımlanarak yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu’nun 13/06/2017 tarih ve 10458 Sayılı Kararı ile Giresun Valisi olarak atandı.
Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın 2003 yılında Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cihat Kürkçüoğlu ile birlikte “Adım Adım Şanlıurfa” isimli kitabı yayınlanmış olup, 2003-2004 yıllarında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi bölümünde yüksek lisans yapmıştır.
Vali Harun Sarıfakıoğulları, Dr. Serpil Sarıfakıoğulları ile evli olup iki çocuk babasıdır.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık