DOLAR: 18.6 TL
EURO: 18.3 TL

ÜZÜMSÜ BİTKİ YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU

5 yıl önce
577 kez görüntülendi

ÜZÜMSÜ BİTKİ YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU
Reklam

Espiye Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce açılan  Üzümsü  Bitki  Yetiştiriciliği  ( Mavi Yemiş- Yabanmersini) Kursu büyük ilgi gördü.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Melike ÜNVER, kurs hakkında bilgi vererek, kursun teorik derslerinin merkez binada yapıldığını, uygulama eğitimleri için Çepni Köyde bulunan Yaban Mersini bahçesine gidildiğini, eğitimde uygulamaya ağırlık verildiğini belirterek, kursiyerlere diğer ilçelerde bulunan örnek yabanmersini bahçelerinde de çalışma yaptırılacağını, budama, gübreleme ve ilaçlama konularında da eğitim verileceğini söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÖZTÜRK, “Merkez binada açılan kursun, ilçemizde alternatif tarımı geliştirmek ve desteklemek amacıyla açıldığını, bundan sonrada İstiridye mantarı yetiştiriciliği kursu açılacağını, tarım ve hayvancılık ile ilgili  istihdamı arttıracak kurslara daha da ağırlık verileceğini belirterek, Espiye’nin kalkınmasına destek verecek her türlü eğitimi vermeye hazırız. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinden alınan bu belgeler, Tarımsal Destekleme Kredileri için bir referans oluşturmaktadır. Bu nedenle vatandaşlarımız bu imkanlardan yararlanmak için kurslarımızdan faydalansınlar” dedi. (FİKRET BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık