DOLAR: 18.5 TL
EURO: 18.1 TL

UFKA YOLCULUK ÖDÜLLERİ VERİLDİ

5 yıl önce
670 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
Reklam

Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür Yarışması’nın Giresun ödül töreni yapıldı. Giresun Endüstri Meslek Lisesi salonunda yapılan törene, Duroğlu Belediye Başkanı Murat Kılıçarslan, , eski Giresun Bel.Bşk.Hurşit Yüksel, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, İl Milli Eğitim Müdür Yard. Ömer Akkaya, İl Müftüsü Muhittin Oral, KYK İl Müdürü Fethi Elmas, Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, Kanaat Önderi Nuri Genç Hocaefendi, davetliler ile vatandaşlar katıldı.

Giresun Çotanak Gençlik İzcilik ve Spor Kulübünün organize ettiği Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür Yarışması ödül töreni yoğun bir katılımla Gerçekleşti.

Kur’an-ı Kerim okunması ile başlanan programda bir konuşma yapan Giresun Çotanak Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü Başkanı Zekeriya Yakar, ”Yarışmaya kaydolan, katılan, yarışma kitabını okuyan tüm kardeşlerimizi tebrik ediyor, Çotanak Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü olarak, böylesine güzel, insanlığa faydalı ve oldukça da anlamlı bir proje içerisinde yer almanın gururu ve mutluluğu içerisinde olduğumuzu belirtmek istiyorum. Ayrıca bu seneki yarışmamızda bizlere destek olan, maddi ve manevi yardımlarını esirgemeyen destekçilerimize teşekkürlerimizi arz ediyorum.” dedi.

İl Müftüsü Muhittin Oral bir konuşma yaptı.Oral “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu “konusu ile dinleyenlere hitap etti.

15 Temmuz Şehitleri Giresun İHL Orta Okulu öğrencilerinin Tasavvuf Musikisi Korosu’nun özel eserleri seslendirdikleri konser büyük beğeni topladı.

Giresun ‘da 3.500 kişinin katıldığı yarışmada dereceye giren 15 kişiye para ve çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi.

5 ayrı kategoride yarışan toplam 15 kişi ödül alırken Giresun Şebinkarahisar Cezaevinden bir mahkûmun Abdurrahman Kocaman E kategorisinde 1.olan Olması dikkat çekti.2.ise, 15 Temmuz Şehitleri Giresun İHL Ortaokulu öğrencisi Ömer Faruk Türkmen A kategorisinde (6-10) yaş arası Giresun 1.olurken ayrıca Türkiye 2.oldu.

Yarışmada dereceye girenlere hediyeleri törene katılan protokol üyeleri tarafından verildi.

HABER*RESİM :(FİKRET BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık