DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

TEKNE iMAL EDiLDi

6 ay önce
243 kez görüntülendi

TEKNE iMAL EDiLDi
Reklam

Tirebolu Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Fiber Tekne imalatı yapımına başlandı.
Tirebolu’da bir ilk gerçekleşti ve geleceğin denizcilerini yetiştiren İlk teknenin fiber dökümünün tamamlandığını belirten, okul müdürü Deniz Aldemir, bölgeden gelecek siparişleri beklemeye başladıklarını “Bugün küçük bir başlangıç olan tekne imalatı, yarın büyük bir üretim sanayisine dönüşecektir” dedi.
Aldemir, Tirebolu’da eğitim-öğretim faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdüren Piri Reis MTAL’de; Denizcilik ve Gemi Yapımı Alanları mevcut olup, okul bünyesinde Gemi Sümilasyon Laboratuvarı, Gemi Yapım Atölyesi, Sac/Fiber Tekne Üretim Hangarı, Spor Salonu, Fitness Salonu, Matafora Eğitim Tesisi ve 120 kişi kapasiteli Erkek Öğrenci Pansiyonu gibi bölümler yer alıyor. Nisan 2022 tarihi itibariyle Proje Okulu kapsamına da alınan Tirebolu Piri Reis MTAL’ye önümüzdeki eğitim-öğretim yılından itibaren sınavlı ve sınavsız öğrenci alımı da yapılacağını söyledi. Denizcilik Alanından mezun olan öğrencilerin, alanlarıyla ilgili yüksek öğrenime devam edebileceklerini bildiren okul müdürü Aldemir, bu öğrencilerin ayrıca büyük bir ihtiyaç olan erkek ve kadın yat kaptanlığı sektöründe de yüksek maaş ve kaliteli çalışma ortamında iş hayatına atılabileceklerini kaydederken; “Gemi Yapımı Alanı önemli bir istihdam potansiyeli olan sektördür.
Dünya ulaşım sektörünün yüzde 95’i Gemi Taşımacılığı ile yapılmaktadır. Okulumuzda bu sektörde çalışabilecek kalifiye ara eleman yetiştirilmektedir. Öğrencilerimize daha donanımlı ve yeterli eğitim verebilmek ve üretmeyi düşündüğümüz Sac/Kompozit teknelerin yapımı için her geçen gün Gemi Yapımı Atölye’mizi zenginleştiriyoruz.
Gemi Yapımı Alanı mezunlarımız yeterlilikleriyle, hem denizde ve hem de karada yüksek ücretli iş bulma imkanlarına sahip olacaklardır.Kendilerine destek veren tüm birimlere teşekkür etti.
(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık