DOLAR: 18.6 TL
EURO: 18.3 TL

ŞEHiTLERiMiZE DUA EDiLDi

1 yıl önce
274 kez görüntülendi

ŞEHiTLERiMiZE DUA EDiLDi
Reklam

Espiye İlçe Müftülüğünce, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nedeniyle şehitlerimize Kuranı kerim, okunarak ruhlarına dua edildi.
15 Temmuz Şehitlerini anma programı çerçevesinde Espiye merkez, mahalle ve köy camilerinde 15 Temmuz ve tüm şehit ve gazilerimiz için Kuranı kerim okunarak, dua yapıldı.
Merkez camide düzenlene programda, din görevlilerince Kuranı kerim okundu. İlçe Müftü Yavuz Koçak, okunan Kuranı kerimin duasını yaptı.
İlçe Müftü Yavuz Koçak,” Vatanı bugünlere getirerek bize teslim eden atalarımıza karşı bir minnet borcumuz vardır. Bu borcu ödemenin en kolay yolu ise bu vatanı korumak onların bize zorluklarla teslim ettiği bu topraklara gözümüz gibi bakmaktır. Malazgirt zaferinden İstanbul’un Fethine, Sarıkamış’tan Kurtuluş savaşına,18 Mart Çanakkale Zaferinden Sakarya’ya, 15 Temmuza ve günümüze kadar şanlı tarihimizi kanlarıyla kazanarak bizlere emanet eden, din-ü devlet, mülk-ü millet, istiklal ve istikbalimiz için hayatlarını feda eden, vücutlarını siper eden, kanlarıyla vatanımızın tapusunu yazan, şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimize ve gazilerimize gani gani rahmet eylesin, mekânlarını cennet, makamlarını ali eylesin, hayatta olan gazilerimize uzun ve hayırlı ömürler ihsan eylesin” dedi.
Merkez cami de düzenlenen Kuran tilavetine Espiye Kaymakamı Taner Tengir, Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Jandarma Komutanı Üsteğmen Barış Doğan, Emniyet Müdür vekili Yaşar Koç, ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, daire amirleri, kurum müdürleri ile vatandaşlar katıldı.(F.BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık