DOLAR: 18.6 TL
EURO: 18.3 TL

ŞAHAN’DAN,YAYLA ÇIKIŞI

10 ay önce
281 kez görüntülendi

ŞAHAN’DAN,YAYLA ÇIKIŞI
Reklam

İyi parti Espiye ilçe başkanı Adnan Şahan yaylalarda yaşanan elektrik abone problemleri ile sosyal medya hesabından özel açıklamalarda bulundu.
Şahan yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi:”Değerli Hemşehrilerim bugün sizlerle yaylalarımızda elektrik ile ilgili yaşanan problemlerden bahsedeceğim. Soğukpınar beldesi yalak oba oflu obası ve taflancık obasının ortak kullanımında olan trafo ve elektrik şebekesi vatandaşların kendi imkanlarıyla yapılmış ve aksaya müracaat edilmiştir. Dolayısıyla Giresun Tarım Orman İl Müdürlüğüne dosya hazırlanarak gönderilmiştir.
Hazırlanan bu dosyayı il Müdürlüğü bakanlığa sunmuş bakanlık mera kanunu aykırı diyerek red etmiştir. Şimdi buradan soruyorum. AKP’li yetkililer Sayın milletvekilleri başta olmak üzere ilçe başkanı ve belediye başkanı vatandaşımız kullandığı elektriğin parasını devlete 4 misli olarak ödemektedir. Bu Allah’tan revamıdır.
Biz neden elektrik abonesi olamıyoruz. Elektriğimiz yanıyor trafomuz var Trafo çıkışına bir saat konmuş toplam elektrik saati üzerinden sayın Soğukpınar belde başkanı Mustafa Eyice’den parası tahsil ediliyor. Bu Allah’tan revamıdır.Bizler yayladaki evlerimiz için yapı kayıt belgesi konut olarak ücretini ödedik. Hepimiz dosya hazırlayarak müracaatlarımızı yaptık bu vatandaşımız neden mağdur edilmektedir. Biz neden kaçak elektrik parasını ödemek zorundayız.
Devletimiz bu konuda neden bize yardımcı olmuyor. Devlet yetkililerimiz neden bu konuda elini taşın altına koymuyor.
Siyasi yetkililer bu konuyu gündeme taşıyarak neden çözmeye çalışmıyorlar.
Değerli Espiyeli hemşehrilerim biz bu konunun takipçisi olacağız sizlere söz veriyoruz.Yayladaki vatandaşlarımız sorunları bizlerin sorunlarıdır.Burda partili diye bir kavram yok. Tabi problemlerimiz bununla sınırlı değil yayla yollarımız bir türlü rehabilite edilmedi bu konu ile ilgili hiçbir çalışma yapılmadı.Ericek ile balçık arasında yolun ihalesi iptal edildi ya da yapıldı bize bildirilmedi.
İyi Parti olarak soruyoruz
Ak partili yöneticilere sesleniyoruz bu konuya el atın bu konuyu çözün tüm hemşehrilerime saygılarımı sunuyorum’dedi.(Taner KARAMAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık