DOLAR: TL
EURO: TL

ÖĞRENCİ VELİLERİNE MAHREMİYET EĞİTİMİ

5 yıl önce
756 kez görüntülendi

ÖĞRENCİ VELİLERİNE MAHREMİYET EĞİTİMİ
Reklam

Espiye Süleyman Demirel İlkokulu’nda birinci sınıf öğrenci velilerine “Mahremiyet Eğitimi Semineri” verildi.

Süleyman Demirel İlkokulu Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitimde psikolojik danışman ve rehber öğretmen Nazan İsmailoğlu tarafından öğrenci velilerine yönelik “Mahremiyet Eğitimi Semineri” verildi.

Seminerde psikolojik danışman Nazan İsmailoğlu, çocuklara mahremiyet eğitiminin nasıl verileceğini ve çocukların cinsel istismardan nasıl korunacağı yönünde bilgiler verdi.

Cinsel istismarın tüm sosyo-ekonomik çevrelerde görülebildiğini belirten İsmailoğlu, özellikle aile içi cinsel istismarın büyük oranda görüldüğü söyledi. Cinsel istismara uğrayan çocukların başlarına gelen bu olayı söyleyemediğini vurgulayan İsmailoğlu, çocukların bu konuda nasıl bilinçlendirilmesi gerektiğini maddeler halinde açıkladı.

Ebeveynlerin de aile içinde çocuklara nasıl yaklaşımda bulunması gerektiğini açıklayan İsmailoğlu, istismarı yapabilecek insan karakterleri üzerinde de bilgiler aktardı.

Eğitime katılan veliler seminerin çok verimli geçtiğini belirtirken Okul Müdürü İbrahim Kılıç da seminere katılan Nazan İsmailoğlu ‘na ve velilere teşekkür etti. *Sebahat KABAGÖZ*

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık